Šengena: Rumānijai un Bulgārijai nevajadzētu būt nacionālā populisma ķīlniecēm

Ceturtdien, 13.oktobrī, Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja rezolūciju, kas aicina ES dalībvalstis neaizrauties ar nacionālo populismu un lemt par Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos Šengenas zonai, balstoties vienīgi uz jau noteiktajiem kritērijiem.

Deputāti aicina Eiropadomi veikt nepieciešamos pasākumus, lai abas valstis varētu pievienoties no robežkontroles brīvai zonai.

EP priekšsēdētājs J. Buzeks uzsvēra: "Bulgārija un Rumānija ir pelnījušas būt Šengenas zonā. Tās ir izpildījušas visus kritērijus. To robežas ir drošas. Es mudinu visas ES dalībvasltis pieņemt lēmumu paplašināt Šengenas zonu, pievienojot Bulgāriju un Rumāniju, pamatojoties tikai uz Šengenas acquis un procedūrām. Jāsniedz iespēja Bulgārijai un Rumānijai pārliecināties, ka var rēķināties ar vienotību un taisnīgumu no ES partneru puses."

Pēc Nīderlandes un Somijas 22.septembra lēmuma bloķēt Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos Šengenas zonai, Parlaments ar balsu vairākumu apstiprināja atbalstu abu valstu iekļaušanai Šengenas zonā.

Bulgārija un Rumānija ir "izpildījušas visus kritērijus", lai sekmīgi pabeigtu Šengenas novērtēšanas procesu, norāda Parlamenta deputāts. Abas valstis ir pilnībā izpildījušas Šengenas noteikumus, kuri saskaņā ar Pievienošanās līgumu, kas ar tām noslēgts, un pašreizējo ES tiesisko regulējumu ir "vienīgais priekšnoteikums".

Parlaments mudina visas dalībvalstis pieņemt lēmumu par Šengenas zonas paplašināšanu, iekļaujot tajā Bulgāriju un Rumāniju, strikti pamatojoties uz Šengenas acquis un procedūrām. Deputāti uzsver, ka nedrīkst noteikt papildu kritērijus abām valstīm. Parlaments aicina visas dalībvalstis godīgi pildīt ES tiesiskajā regulējumā noteiktās saistības attiecībā uz kritērijiem, lai pievienotos Šengenas zonai, un "neaizrauties ar nacionālo populismu". Deputāti noraidīja grozījumu, kurā Komisijai tika prasīts iesniegt piedāvājumu stiprināt Šengenas acquis un procedūras, iekļaujot tajā papildus kritērijus attiecība uz organizēto noziedzību un korupciju.

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais