Merkele un Sarkozī "kaļ" jaunus plānus Eiropas glābšanai

Vācijas un Francijas līderi otrdien, 26. augustā, diskutēs par to, kā panākt, ka 17 eirozonas valstis sadarbojoties atrisinātu Eiropas parādu krīzi.

Šis temats radies pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) atklājusi, ka, mēģinot sabalansēt tirgu, ir iztērējusi vairāk nekā jebkad – aptuveni 22 miljardus eiro (15,4 miljardus latu).

Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) un Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī (Nicolas Sarkozy) tikšanās seko nedēļu pēc tam, kad finanšu tirgus piedzīvojis vērienīgu satricinājumu, kur lielā mērā vainojama Eiropa valsts parādu krīze un bažas, ka Eiropas līderi nedara pietiekami daudz, lai to apturētu, ziņo The Economic Times.

Bailes, ka Itālija un Spānija, kuras pēc ekonomikas lieluma eirozonā atrodas trešā un ceturtā vietā, nespēs tikt galā ar valsts parāda maksājumiem, veicina nestabilitāti visā pasaulē.

Francija un Vācija, kas kopumā veido gandrīz pusi no eirozonas ekonomikas jaudas, uzņēmušās vadību, lai virzītu jaunās reformas. Vienlaicīgi spekulācijas, ka abi līderi izvērtēs piedāvājumu eirozonai kopīgi segt valstu parādus, tiek noliegtas, norādot, ka šis jautājums nav abu pušu dienas kārtībā.

Vācija nav mainījusi savu nostāju, uzskatot, ka valstīm būtu jāpievēršas lielākām fiskālām disciplīnām. Un otrdienas diskusijas centrā būs «pasākumi sekmīgākas finanšu politikas veidošanā».

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais