Spānijas ziemeļaustrumos ir izcēlies plašs savvaļas ugunsgrēks, kura ierobežošanai var būt vajadzīgas vairākas dienas, ceturtdien paziņoja varas iestādes.
Vairāk nekā 400 ugunsdzēsēju, kurus atbalstīja armijas papildspēki, dzēsa augošo ugunsgrēku mazapdzīvotā Aragonas reģiona daļā, kur tika evakuēti piecu ciemu iedzīvotāji.
Ugunsgrēkā jau ir izdeguši apmēram 7600 hektāri mežu un lauksaimniecības zemju.
Šis ir "viens no nopietnākajiem un sarežģītākajiem mežu ugunsgrēkiem", kurus Aragona pieredzējusi daudzu gadu laikā augstas gaisa temperatūras, zema mitruma un stipra vēja dēļ, preses konferencē sacīja reģiona valdības pārstāvis.
Viņš atzina, ka šī ugunsgrēka ierobežošana var ilgt vairākas dienas, bet piebilda, ka nakts dotu "iespēju logu", pateicoties vēsākam un mierīgākam vējam.
Gaisa temperatūra Aragonā pēdējās dienās ir sasniegusi 40 grādus pēc Celsija.
Spānija jau ir pieredzējusi savvaļas ugunsgrēku Andalūzijas reģiona Almerijas provincē valsts dienvidaustrumos, kas pagājušonedēļ prasīja 13 cilvēku dzīvības un izpostīja 7000 hektāru lielu teritoriju.