Trešdien Ukrainā Hersonas apgabalā Krievijas triecienā nogalināti divi Norvēģijas humānās palīdzības organizācijas "Norwegian People’s Aid" (NPA) atmīnēšanas speciālisti.
NPA pēc notikušā pārtraukusi visas mīnu neitralizēšanas operācijas Ukrainā.
NPA paziņojumā teikts, ka tas darīts, lai garantētu NPA darbinieku drošību Ukrainā. Citās jomās NPA turpinās darbu - organizācija Ukrainā, piemēram, nodarbojas ar civilo aizsardzību un pārtikas drošību.
"Mūsu galvenā prioritāte šobrīd ir rūpēties par [tiem, kurus skārusi šī nelaime], par ievainotajiem un par pārējiem mūsu darbiniekiem gan Ukrainā, gan šeit, dzimtenē. Mēs visi esam dziļi satriekti par notikušo," teica organizācijas ģenerālsekretārs Raimonds Juhansens.
Divi jauni NPA darbinieki trešdien gāja bojā ciematā Hersonas apgabala ziemeļos. Vietējās iestādes pavēstīja, ka viņi tika nogalināti Krievijas uzbrukumā. Vēl četri NPA darbinieki guva ievainojumus - organizācijas paziņojumā teikts, ka tie nav dzīvībai bīstami.
NPA ziņo, ka, pēc Hersonas apgabala militāro iestāžu sniegtās informācijas, uzbrukums tika veikts ar ballistisko raķeti "Iskander-M".
"Mūsu organizācija pašlaik strādā, lai pārbaudītu šo informāciju un noskaidrotu precīzus šī uzbrukuma apstākļus," norādīja NPA.