VIDEO.Triecienu nakts: saspridzināts gan rehabilitācijas centrs, gan naftas terminālis, gan ASV vēstniecība

© pixabay.com

Pakistānas gaisa triecienā narkomānu rehabilitācijas slimnīcai Kabulā pirmdienas vakarā nogalināti vismaz 400 cilvēku, paziņoja Afganistānas varas iestādes.

Pakistāna noliedza, ka būtu trāpījusi slimnīcai, un uzsvēra, ka tās triecieni Afganistānā netiek vērsti pret civiliem objektiem.

Afganistānas valdības preses sekretāra vietnieks Hamdulla Firats platformā "X" paziņoja, ka ap plkst. 21 pēc vietējā laika (plkst. 18.30 pēc Latvijas laika) gaisa trieciens trāpīja slimnīcai Kabulā ar 2000 gultām, sagraujot lielu daļu ēkas. Viņš sacīja, ka bojāgājušo skaits "līdz šim" sasniedzis 400, bet apmēram 250 cilvēku ir ievainoti.

Vietējie telekanāli platformā "X" ievietoja video, kurā redzams, kā drošības spēki ar lukturīšiem iznes upurus no ēkas, kamēr ugunsdzēsēji mēģina nodzēst liesmas gruvešos.

Trieciens notika dažas stundas pēc Afganistānas amatpersonu paziņojuma, ka uz abu valstu robežas notikusi apšaude, kurā nogalināti četri cilvēki Afganistānā.

Afganistānas valdības preses sekretārs Zabihulla Mudžahids platformā "X" nosodīja triecienu, apsūdzot Pakistānu, ka tā "uzbrūk slimnīcām un civiliem objektiem, lai izdarītu šausmu lietas". Kad oficiālais upuru skaits vēl nebija sasniedzis simtus, viņš sacīja, ka triecienā nogalinātie un ievainotie bija slimnīcas pacienti.

Dažas stundas pirms šī trieciena ANO Drošības padome aicināja Afganistānas talibu valdību nekavējoties pastiprināt centienus apkarot terorismu. Pakistāna apsūdz Kabulu patvēruma došanā kaujinieku grupējumiem, sevišķi Pakistānas talibiem, kas rīko uzbrukumus Pakistānā.

Arī ASV vēstniecība Bagdādē otrdienas rītā tika pakļauta jaunam dronu un raķešu uzbrukumam, paziņoja drošības spēku amatpersona.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists ziņoja, ka redzējis, kā pēc eksplozijas vēstniecības kompleksā pacēlās melni dūmi, kā arī pretgaisa aizsardzība pārtvēra vēl vienu dronu.

"Vēstniecībai uzbruka trīs droni un četras raķetes, un vismaz viens drons nogāzās tās iekšienē," sacīja drošības spēku amatpersona.

Dažas stundas pirms tam pretgaisa aizsardzība bija atvairījusi raķešu uzbrukumu ASV vēstniecībai.

Savukārt Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) drona trieciens otrdien izraisījis ugunsgrēku naftas terminālī Fudžairā, vēsta ziņu aģentūra WAM.

Ugunsgrēkā un sekojošajā sprādzienā neviens cilvēks necieta, ziņoja WAM.

AAE gaisa telpa šorīt tika uz neilgu laiku slēgta, armijai reaģējot uz raķešu un dronu draudiem no Irānas.

Jau vēstīts, ka arī Izraēla šorīt paziņoja par jauniem triecieniem Teherānai un Beirūtai.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists Katarā ziņoja, ka dzirdējis sprādzienus, pretgaisa aizsardzībai atvairot Irānas uzbrukumus netālu no Dohas.

Neilgi pēc tam Kataras Aizsardzības ministrija paziņoja, ka pārtvērusi raķešu uzbrukumu, un Dubaijas iedzīvotāji saņēma brīdinājumu par raķešu uzbrukumu.

Kopš ASV un Izraēlas triecieniem Irānai 28. februārī šajā karā Irānā nogalināti vismaz 1300 cilvēku, Libānā vismaz 850 cilvēku un Izraēlā nogalināti 12 cilvēki, liecina šo valstu amatpersonu ziņotais. ASV armija pavēstījusi, ka nogalināti 13 tās karavīri un aptuveni 200 ievainoti.