Krievija saskata Polijas vainu GRU priekšnieka vietnieka atentātā

© Unsplash

Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) pirmdien paziņojis, ka atentātā pret Krievijas militārā izlūkdienesta (GRU) priekšnieka vietnieku ģenerāli Vladimiru Aleksejevu esot iesaistīti Polijas izlūkdienesti.

Savā tīmekļa vietnē FSB apgalvo, ka abi aizdomās turamie esot atzinuši savu "vainu" un ka šāvēju ar Polijas izlūkdienestu palīdzību esot nolīgusi Ukraina.

FSB arī apgalvo, ka šāvēja vervēšanā iesaistīts bijis viņa dēls, kas Polijas pilsonis un dzīvo Polijā.

Šāvējs esot ukraiņu izcelsmes Krievijas pilsonis un Ukrainas Drošības dienests (SBU) esot viņu savervējis pagājušā gada augustā, kad tas uzturējies Ternopiļā Ukrainas rietumos.

Tad aplinkus ceļā viņš nogādāts Krievijā. Par Aleksejeva likvidēšanu viņam esot apsolīti 30 000 ASV dolāru.

Kā ziņots, 64 gadus vecais Aleksejevs tika sašauts pagājušajā nedēļā viņa dzīvojamās mājas hallē pie ieejas liftā.

Aleksejevs savulaik organizējis krievu algotņu bandas "Vagner" darbību un Krievijas izlūkošanas operācijas Sīrijā.

ASV viņu pakļāvusi sankcijām par ļaunprātīgām darbībām kibertelpā un mēģinājumiem iejaukties ASV vēlēšanu procesā.

Savukārt 2019. gadā viņam piemērotas Eiropas Savienības (ES) sankcijas par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas slepkavības mēģinājumu.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) norāda, ka kara noziedznieks Aleksejevs ir atbildīgs par izejas datu sagatavošanu gaisa triecieniem pa Ukrainas teritoriju, kā arī par tā saucamo referendumu rīkošanu okupētajās Ukrainas teritorijās.