ASV pilsētā Mineapolē trešdien Imigrācijas un muitas policijas (ICE) operācijas gaitā nošauta 37 gadus veca amerikāniete Renē Nikola Maklina-Guda, pavēstīja varasiestādes.
Atbilstoši policijas notikumu izklāstam sievietes automašīna bloķējusi ceļu, un tai tuvojies ICE policists. Auto sācis braukt, un tad policists raidījis vismaz divus šāvienus.
Maklina-Guda sašauta galvā, un slimnīcā atzīta par mirušu. Notiek incidenta izmeklēšana.
Policija paziņoja, ka sieviete bija baltādaina un ka, pamatojoties uz pašreizējo informāciju, nekas neliecina, ka viņa būtu bijusi ICE operācijas mērķis.
ASV iekšzemes drošības ministra vietniece Triša Maklaflina platformā "X" klāstīja, ka ICE darbinieki veikuši mērķtiecīgas operācijas, kad "dumpinieki sāka bloķēt ICE darbiniekus", piebilstot, ka sieviete bija "savu transportlīdzekli padarījusi par ieroci" un mēģināja uzbraukt policistiem.
ASV iekšzemes drošības ministre Kristi Noema preses konferencē Teksasā šaušanu raksturoja kā šaujamieroča izmantošanu aizsardzībai, lai aizsargātu amatpersonas un apkārtējos.
ASV prezidents Donalds Tramps vēlāk aizstāvēja šaušanā iesaistīto ICE amatpersonu, sakot, ka no videoieraksta var secināt, ka notikušais bija pašaizsardzības akts.
Mineapoles amatpersonas apstrīd Trampa administrācijas versiju.
Pilsētas mērs demokrāts Džeikobs Frejs pauda, ka apgalvojumi par pašaizsardzību ir muļķības, un aicināja ICE aģentus pamest pilsētu.
Incidents notika plkst. 9.30, un to ierakstījuši vairāki aculiecinieki.
Sociālajos medijos publicētajos video, ko uzņēmuši aculiecinieki no dažādiem skatu punktiem, redzams, kā policists tuvojas apstādinātam apvidus auto, pieprasa, lai autovadītājs atver durvis, un satver rokturi.
"Honda Pilot" sāk braukt uz priekšu, un cits ICE policists, kas stāv transportlīdzekļa priekšā, izvelk ieroci un uzreiz no tuvas distances izdara vismaz divus šāvienus auto virzienā, atlecot atpakaļ, kad auto virzās uz viņu.
Videoierakstos nav skaidri redzams, vai transportlīdzeklis nonāk kontaktā ar policistu.
Pēc šaušanas apvidus auto ar lielu ātrumu ietriecas divās automašīnās, kas novietotas ceļa malā, un pēc tam apstājas.
Vakarā incidenta vietā pulcējās simtiem cilvēku, pieminot nogalināto sievieti, protestējot pret ICE un Trampa administrācijas izvērstajām imigrantu masveida aizturēšanas un deportēšanas operācijām.
Maklina-Guda Mineapolē tika nošauta netālu no vietas, kur 2020. gadā aizturēšanas laikā dzīvību zaudēja Džordžs Floids.