Francijas Sauszemes bruņoto spēku komandieris Pjērs Šils aicina gatavoties karam savlaicīgi
Francijas Sauszemes bruņoto spēku komandieris ģenerālis Pjērs Šils paziņoja, ka Rietumvalstīm jābūt gatavām iespējamai karadarbībai jau vistuvākajā nākotnē. Žurnālā “Valeurs Actuelles” ģenerālis publicēja rakstu, kur detalizēti izklāstīja Francijas aizsardzības prioritātes 2025.-2026. gadam “pirms budžeta lēmumiem, kas tiks pieņemti turpmākajās nedēļās”. Komandieris uzsvēra:
"Mums jābūt gataviem iesaistīties kaujā jebkurā brīdī, un ja nepieciešams, pat šovakar.
Ģenerālis paziņoja, ka nākamgad Francija saskaņā ar Militārās programmēšanas likumu (LPM) plāno palielināt militāros izdevumus par 3,3 miljardiem eiro, kas tiks papildināti ar 3 miljardiem eiro operacionālām ārkārtas situācijām. Šie līdzekļi tiks izmantoti pretgaisa aizsardzībai, raķešu sistēmām un bezpilota lidaparātiem. Pēc Šila teiktā, pašlaik notiek aktīvs darbs pie dronu operatoru apmācības un to ražošanas organizēšanas, tostarp izmantojot 3D printerus.
Pjērs Šils: Atbildot Krievijas militārajām mācībām “Zapad 2025” septembra vidū pie Ukrainas ziemeļu un austrumu robežas ar 100 000 karavīriem fiktīvā aizsardzības scenārijā “pret rietumvalstu plaša mēroga agresiju”, Francijas armija novembrī ņems dalību NATO mācībās “Dacian Fall”.