Dramatiski sodi! Eiropas valstī par atkritumu izmešanu nesankcionētā vietā sods var būt līdz 18 tūkstošiem

Itālijā tiks palielināti sodi par atkritumu izmešanu no automašīnas. Atkritumu maiss, kas izmests no automašīnas uz ceļa vai ietves, tagad autovadītājiem var izmaksāt 18 tūkstošus eiro, raksta DW.

Sods par salvetēm, plastmasas pudelēm un cigarešu izsmēķiem būs līdz 1188 eiro.

Ja autovadītājs izmet atkritumus dabas rezervāta vai citas aizsargājamas teritorijas teritorijā, sodu var papildināt ar vadītāja apliecības apturēšanu vai pat brīvības atņemšanu.

Nav svarīgi, vai automašīna pārkāpuma brīdī ir novietota stāvvietā vai kustībā. Turklāt policija tagad nevajag pie rokas pieķert tos, kas izmet atkritumus uz ceļa; viņiem tikai tas jāfiksē video novērošanas kamerās.

Vācijā sods par atkritumu izmešanu no automašīnas svārstās no desmitiem līdz simtiem eiro. Precīza summa par konkrētu atkritumu veidu katrā federālajā zemē atšķiras.

Svarīgākais