Sauc pie atbildības ASV komentētāju, kas apgalvo, ka Brižita Makrona ir vīrietis

© Depositphotos

Francijas prezidents Emanuels Makrons un viņa sieva Brižita iesūdzējuši tiesā ASV konservatīvo politisko komentētāju Kendisu Ouensu par apgalvojumiem, ka Makrona sieva ir vīrietis.

Francijas pirmā pāra advokāts Toms Klārs intervijā raidsabiedrībai CNN teica, ka sūdzība par neslavas celšanu Makronu vārdā trešdien iesniegta Delavēras tiesā. Advokāts to raksturoja kā "patiešām pēdējo līdzekli", kas izmantots pēc gadu ilgiem neveiksmīgiem mēģinājumiem vienoties ar Ouensu un panākt, ka viņa "rīkojas pareizi: pasaka patiesību, beidz izplatīt šos melus".

"Katru reizi, kad mēs to darījām, viņa izsmēja Makronus, viņa izsmēja mūsu centienus novērst nepatiesību," sacīja Klārs. "Pietiek, bija pienācis laiks viņu saukt pie atbildības," uzsvēra advokāts.

Sūdzībā pret Ouensu ir izklāstīti "plaši pierādījumi", ka Brižita Makrona "ir dzimusi kā sieviete, viņa vienmēr ir bijusi sieviete," viņš teica.

"Mēs izvirzīsim savu prasību par zaudējumu atlīdzināšanu tiesas prāvā, bet, ja viņa turpinās no šī brīža līdz tiesas prāvai, tā būs ievērojama atlīdzība," viņš sacīja.

Makroni ir precējušies kopš 2007.gada, un Emanuels Makrons ir Francijas prezidents kopš 2017.gada.

Pāris pirmo reizi satikās vidusskolā, kur viņš bija skolnieks, bet viņa - skolotāja. Toreiz Brižita Makrona bija Brižita Ozjēra, precēta trīs bērnu māte.