Maskava turpinās apiet jaunās ES sankcijas

© Telegram

Maskava meklēs un atradīs veidus, kā mazināt jauno ES sankciju sekas

To varētu paveikt, paplašinot savu ēnu floti vai maskējot Krievijas naftas izcelsmi, praktizējot, piemēram, naftas pārkraušanu neitrālos ūdeņos atklātā jūrā. Turklāt Indija un Ķīna, visticamāk, turpinās pirkt Krievijas naftu ar atlaidi, lai gūtu peļņu savos vietējos tirgos, raksta “Reuters”.

Savukārt degvielas eksports, kas bija paredzēts ES valstīm, tiks novirzīts uz jauniem tirgiem.

“Uz papīra” jaunie naftas cenu griesti varētu samazināt Krievijas kopējos naftas eksporta ieņēmumus, taču patiesībā jaunie ES pasākumi, visticamāk, nespēs būtiski iedragāt Kremļa finanses, uzskata “Reuters”.

Kā iepriekš ziņots, Eiropas Savienība 18. jūlijā Briselē, Vispārējo lietu padomē vēstnieku līmenī apstiprināja kārtējo - 18. sankciju kārtu pret Krieviju, ko ES diplomātijas vadītāja Kaja Kallasa nosauca par vienu no stingrākajām. Tā paredz Krievijas naftas cenas griestu samazināšanu no pašreizējiem 60 līdz 47,6 ASV dolāriem par barelu, “Nord Stream” gāzesvada izmantošanas aizliegumu, 22 Krievijas banku atvienošanu no starptautiskās norēķinu sistāmas “SWIFT” un pilnīgu darījumu aizliegumu ar tām. Ierobežojumi attiecas arī uz 105 ēnu flotes kuģiem, ko izmanto naftas sankciju apiešanai, un 11 uzņēmumiem no Ķīnas, Honkongas un citām valstīm, kas, iespējams, palīdz Krievijai izvairīties no sankciju ierobežojumiem.

Pasaulē

ASV prezidenta Donalda Trampa apsolītās zenītraķešu baterijas "Patriot" Ukraina saņems ne ātrāk kā nākamā gada pavasarī, atsaucoties uz avotiem Vācijas valdībā ziņo žurnāls "Spiegel".

Svarīgākais