Krievijas Federācijā no kara aizbēgušie karavīri vairs netiek arestēti - viņi masveidā tiek atgriezti armijā un nosūtīti uz "gaļas uzbrukumiem" visbīstamākajos frontes posmos, raksta “dialog.ua”.
Krievijā ir uzsākta plaša mēroga dezertieru piespiedu atgriešanas prakse - bēgļi tiek iemesti tā sauktajos gaļas uzbrukumos, no kuriem praktiski nav nekādu iespēju atgriezties dzīvam, par to ziņo Krievijas opozīcijas izdevums "Verstka", atsaucoties uz militārās prokuratūras iekšējiem datiem.
Nopludinātajos dokumentos teikts, ka tikai pēdējā mēneša laikā vien Krievijā ir aizturēti vairāk nekā tūkstotis šādu karavīru, bet tikai daži ir arestēti - pārējie ir nodoti atpakaļ savās militārajās vienībās vai nosūtīti uz frontes līniju.
Tā ir apzināta Krievijas Aizsardzības ministrijas politika.
"Mērķis nav sodīt, bet gan pēc iespējas ātrāk atgriezt karavīrus kaujas zonā," sacīja avots. Pēc aizturēšanas karavīri nonāk savu komandieru rokās, kuri vai nu nekavējoties viņus aizved uz fronti, vai arī tur "bedrē" - improvizētos cietumos vienībās vai komandantūrās -, līdz viņi paraksta "piekrišanu".
Oficiāli krimināllietas saskaņā ar Krievijas Federācijas Kriminālkodeksa 337. pantu (vienības neatļauta pamešana) nav atceltas, tomēr vadība iesniedz lūgumus apturēt izmeklēšanu, lai karavīru noturētu kontrolē no juridiskā viedokļa, bet ne lai lietu nodotu tiesai.
Karavīri, kas nonākuši šādā situācijā, apgalvo, ka pēc aizturēšanas viņi visbiežāk tiek iemesti tā sauktajās triecienvienībās, kur upuru skaits parasti ir ārkārtīgi augsts. "Vispirms bedrē, tad karstajā punktā. Tur atpakaļceļa nav," sacīja kāds karavīrs.
Biometriskā sejas atpazīšanas sistēma "Sfēra" tiek aktīvi izmantota dezertieru meklēšanai un notveršanai, ar tās palīdzību bēgļi tiek identificēti dzelzceļa stacijās un citās sabiedriskās vietās.