Vācijas kanclers Frīdrihs Mercs otrdien vizītē Somijā sacīja, ka viņam nav ilūziju par drīzu kara izbeigšanu Ukrainā.
Mercs Turku, Somijas dienvidrietumos, tikās ar Somijas premjerministru Petru Orpo. Pēc tikšanās Mercs žurnālistiem norādīja, ka vēstures gaitā konflikti parasti beigušies, kad viena vai abas puses ir izsmēlušas savus militāros vai ekonomiskos resursus. "Šajā karā acīmredzot mēs vēl esam tālu no tā," viņš atzina.
Mercs uzsvēra, ka Vācija turpinās atbalstīt Ukrainu, piebilstot, ka šajā karā nav runa tikai par Ukrainas teritoriālo integritāti. "Politiskā kārtība, ko mēs kopā ar Krieviju izveidojām pēc 1990.gada, tiek apšaubīta. Mēs tiekam apdraudēti, un mēs aizsargājam sevi no tā," sacīja Mercs.
Vācijas kanclers atzina, ka Eiropas Savienības (ES), Lielbritānijas un ASV kopīgie centieni pēdējās trīs nedēļās izdarīt spiedienu uz Krieviju, lai tā piekristu pamieram, bijuši nesekmīgi. "Tomēr jau no paša sākuma man nebija ilūziju, ka tas notiks ļoti ātri," viņš atklāja, piebilstot, ka Krievija pašlaik nav ieinteresēta pamierā.
"Līdz ar to tas nozīmē, ka Ukrainai jāturpina sevi aizstāvēt un ka mums jāpastiprina centieni, lai Ukraina varētu sevi aizsargāt," norādīja kanclers.
Mercs arī aizstāvēja savu lēmumu atcelt ierobežojumus Ukrainai piegādāto tālās darbības rādiusa ieroču izmantošanai. "Tikai tie, kas spēj uzbrukt militārajām bāzēm uzbrucēja teritorijā, var sevi aizstāvēt," uzsvēra Mercs.