Itālijas Konstitucionālā tiesa ceturtdien lēma, ka divas sievietes var reģistrēties kā bērna vecāki dzimšanas apliecībā, norādot, ka vecāku tiesību atzīšana nevar tikt ierobežota tikai ar bioloģisko māti ģimenēs ar viendzimuma vecākiem, vēsta “The Associated Press”.
Tiesa lēma, ka pilsētas dzimtsarakstu amatpersonām ir antikonstitucionāli liegt viendzimuma vecākiem dzimušiem bērniem atzīšanu gan no bioloģiskās mātes, gan no sievietes, kura piekritusi savas partneres medicīniski asistētai grūtniecībai un uzņēmusies vecāku pienākumus.
LGBTQ+ aizstāvji priecājās par šo lēmumu, sakot, ka tā ir "vēsturiska diena pilsoņu tiesībām Itālijā".
Beidzot tiek atzīts tas, ko mēs visu laiku esam teikuši: zēniem un meitenēm ir tiesības redzēt, ka tiek atzīti abi vecāki, sākot no dzimšanas brīža, pat ja tās ir divas mātes," minēts publiskotajā paziņojumā.
Grupa norādīja, ka šis lēmums kalpo kā atgādinājums politiķiem, ka konstitucionāli "vairs nav iespējams turpināt izlikties, ka mēs neeksistējam".
Tikmēr apvienība “Pro Life and Family” nosodīja lēmumu kā neloģisku un nosauca to par tādu, kas nozīmē, ka tūkstošiem bērnu, kas dzimuši viendzimuma vecākiem, tiek iesaistīti “eksistenciālā jokā”.
Pēdējos gados dažas pilsētu dzimtsarakstu nodaļas bija sākušas dzimšanas apliecībās ierakstīt tikai bioloģiskās mātes vārdu, bet ne viņas partneres vārdu. Lai iegūtu likumīgas tiesības un atbildību par bērnu, ne-bioloģiskajai mātei bērns bija "jāadoptē".
2004. gada likums paredzēja šādu ierobežotu vecāku atzīšanu. Taču, pateicoties Iekšlietu ministrijas apkārtrakstam 2023. gadā, ierobežojumi tika ieviesti no jauna kā daļa no galēji labējās premjerministres Džordžijas Meloni valdības politikas, kuras mērķis ir apkarot surogātmātes metodi un veicināt tradicionālās ģimenes vērtības.