Francijā plāno aizliegt hidžābu meitenēm līdz 15 gadiem

© pixabay.com

Francijas prezidenta Emanuela Makrona pārstāvētā centriskā partija "Renesanse" vēlas aizliegt nepilngadīgajām līdz 15 gadu vecumam valkāt tradicionālo musulmaņu lakatu hidžābu publiskās vietās.

Makronam šodien arī paredzēta tikšanās ar augsta ranga amatpersonām, lai apspriestu ziņojumu, kurā islāmistu kustība "Musulmaņu brālība" raksturota kā "drauds nacionālajai kohēzijai", brīdinot, ka tā var apdraudēt "sabiedrības un republikas iestāžu struktūru".

"Renesanse" vēlas aizliegt nepilngadīgām meitenēm, kas jaunākas par 15 gadiem, nēsāt hidžābu publiskās vietās, kas Francijā parasti nozīmē vietas ārpus mājām, piemēram, ielas, kafejnīcas, parkus un veikalus. Partija uzskata, ka hidžābs nopietni apdraud dzimumu līdztiesību un bērnu aizsardzību.

Partija arī vēlas noteikt kriminālatbildību vecākiem, kuri uzspiež savām nepilngadīgajām meitām nēsāt hidžābu.

"Renesanse" ir mazākuma partija Francijas parlamentā un darbojas mazākuma valdībā.

Francijas nacionālkonservatīvās Nacionālās apvienības (RN) vadītājs Žordans Bardela pārmeta "Renesanses" vadītājam, bijušajam premjerministram Gabrielam Atālam, ka viņš krasi mainījis savu nostāju šajā jautājumā. Bardela sociālajos tīklos publiskoja video no 2022.gada debatēm, kurās Atāls brīdina par iespējamu hidžāba valkātāju vajāšanu, ja pie varas nāktu nacionālkonservatīvo līdere Marina Lepēna.

Lepēna savā kampaņā pirms prezidenta vēlēšanām 2022.gadā aicināja aizliegt hidžābu nēsāšanu visās publiskajās vietās Francijā.

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem Francijas likumiem ierēdņi, skolotāji un skolēni valdības ēkās, tostarp valsts skolās, nedrīkst nēsāt acīmredzamus reliģiskus simbolus, piemēram, kristiešu krustu, tradicionālo ebreju cepurīti kipu, ko valkā galvenokārt ortodoksālā jūdaisma piekritēji, sikhu turbānu vai musulmaņu hidžābu.

Valdība arī cenšas pieņemt jaunu likumu, kas aizliegtu sportistēm nēsāt lakatus valsts mēroga sporta sacensībās. Likumprojekta kritiķi apgalvo, ka tas diskriminētu musulmanietes.

Francijā un Vācijā ir vislielākās musulmaņu kopienas starp Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Svarīgākais