Nosaukta "nākotnes profesija", kuru ir viegli apgūt un kuru neaizstās mākslīgais intelekts

© Pexels.com

Mākslīgais intelekts tiek saukts par izgudrojumu, kas cilvēci aizvedīs jaunā tehnoloģiskā laikmetā, un šajā procesā daudzi cilvēki zaudēs darbu, jo viņu pienākumus paveiks neironu tīkli. Tomēr mākslīgais intelekts noteikti nespēs aizstāt daļu darbinieku, vismaz nākamajās desmitgadēs, raksta “Think Stewartville”.

Izdevums uzsver, ka mākslīgais intelekts nespēs aizstāt tehnisko personālu apkures un ventilācijas uzstādīšanas nozarē. Pēdējos gados šī nozare visā pasaulē strauji aug, daļēji klimata pārmaiņu dēļ un daļēji arvien sarežģītāku un pieejamāku iekštelpu klimata kontroles risinājumu parādīšanās dēļ.

Nav nekādu pazīmju, ka mākslīgais intelekts drīzumā spēs aizstāt gaisa kondicionētāju, ventilācijas sistēmu un apkures sistēmu uzstādītājus privātmājās un komerciālās ēkās - šis ir darbs, ko ar mūsdienu tehnoloģijām nevar automatizēt, jo tas tiek veikts klienta objektā, nevis vienā, kontrolētā ražotnē. Turklāt šo darbu nevar veikt virtuālā telpā, jo tas prasa speciālista fizisku klātbūtni klienta objektā. Neironu tīkls var nodrošināt skaidru algoritmu par to, kas jādara, lai izpildītu pasūtījumu, taču tas vēl nevar patstāvīgi uzstādīt apkures katlu vai gaisa kondicionieri.

Papildus tam, ka šāda veida nodarbinātība ir aizsargāta no mākslīgā intelekta paplašināšanās un pieaugošā pieprasījuma pēc speciālistiem, tā izceļas arī ar to, ka, lai apgūtu profesiju, nav jāpavada gadi, iegūstot universitātes grādu. Atkarībā no konkrētā amata, parasti pietiek ar īsiem, vairākus mēnešus ilgiem kursiem vai pat apmācību darba vietā pieredzējuša kolēģa uzraudzībā.

Dažiem šī profesija var šķist pievilcīga arī tāpēc, ka darba pienākumi nav vienmuļi un garlaicīgi. Patiesībā katrs pasūtījums ir unikāls savā veidā un prasa individuālu pieeju izpildei, tāpēc arī profesionālā izdegšana darba uzdevumu monotonijas dēļ šādiem speciālistiem nedraud.

Svarīgākais