Pēc krioterapijas seansa sporta zālē mirusis jauna sieviete

© unsplash.com

Policija Parīzē sākusi izmeklēšanu pēc tam, kad kāda sieviete nosmakusi, veicot krioterapijas seansu sporta zālē, un otra tika nogādāta reanimācijā, ziņo “The Guardian”.

Sieviete, kas gāja bojā, bija 29 gadus veca sporta zāles darbiniece, kura sabruka pēc slāpekļa noplūdes no aukstuma kameras, kas tikusi salabota agrāk. Bezkrāsas un bez smaržas gāze tiek izmantota, lai radītu temperatūru zem nulles.

Otrai sievietei, kas nogādāta reanimācijā, 34 gadus veca, bija sirds un elpošanas apstāšanās, kad ieradās neatliekamās palīdzības dienesti “On Air” sporta zālē Parīzes centrā. Vēl trīs cilvēki, kuri mēģināja atdzīvināt sievietes, tika nogādāti slimnīcā, un 150 cilvēki tika evakuēti no ēkas.

Parīzes prokuratūras paziņojumā teikts, ka policija un darba vietas inspektori noskaidro nāves un ievainojumu iemeslus. "Tiks veikta autopsija un toksikoloģiskā analīze, lai noteiktu precīzu nāves cēloni," sacīja pārstāvis.

Krioterapija ir plašs termins, ko izmanto, lai aprakstītu dažādus ārstēšanas veidus, izmantojot ārkārtēju aukstumu uz ķermeņa. To iecienījuši augstākā līmeņa sportisti, lai atvieglotu muskuļu traumas, sāpes un iekaisumus un palielinātu asinsriti. Divas līdz trīs minūtes pakļaujot zem sasalšanas temperatūrai, ķermeņa reakcija ir ierobežot asins plūsmu un atbrīvot hormonus, tostarp adrenalīnu un endorfīnus. Sirds sūknē ātrāk un palielina asins plūsmu, palielinot skābekļa piegādi ķermenim, paātrinot audu atjaunošanos un samazinot muskuļu sāpes un pietūkumu.

Visvienkāršākajā veidā process ietver ledus iepakojuma uzlikšanu uz ādas, savukārt mūsdienu krioterapija ietver šķidrā slāpekļa vai slāpekļa oksīda izmantošanu, lai pakļautu ķermeni temperatūrai no -110C līdz -140C.

Terapijas izmantošana kļūst arvien plašāka elites sportistu un sporta komandu vidū, tajā skaitā visa ķermeņa krioterapija.

Tomēr “Mayo” klīnika Londonā saka, ka pētījumi par krioterapijas priekšrocībām “vēl ir sākumstadijā”, un norāda, ka ledus maisiņš uz pietūkušas locītavas vai sāpoša muskuļa vai pelde aukstā ezerā var būt tikpat vērtīga un mazāk bīstama.

Jau 2018. gadā Eiropas Rūpniecisko gāzu asociācija, drošības organizācija, brīdināja par šķidrā un gāzveida slāpekļa bīstamību krioterapijā, tostarp par "skābekļa izsīkuma un iespējamās nosmakšanas" risku.

Kāda 24 gadus veca sieviete nosalusi līdz nāvei krioterapijas kamerā Lasvegasas spa 2015. gadā. Viņa bija iegājusi tajā pēc darba laika, un tikai nākamajā dienā viņu atrada kolēģe.

Pasaulē

ASV prezidenta Donalda Trampa ievedmuitas nodokļu ieviešana un OPEC+ negaidītais lēmums strauji palielināt naftas ieguvi var radīt nopietnas sekas naftas eksportētājvalstīm, tostarp Krievijai, ziņo Vācijā bāzētā raidorganizācija "Deutsche Welle" (DW) savā interneta portālā "dw.com".

Svarīgākais