Pāvests ziedo Ukrainai

© Depositphotos

Pāvests Francisks ziedo Ukrainai četras ātrās palīdzības automašīnas, kas tiks izmantotas kara ar Krieviju frontes līnijās, pirmdien paziņoja Vatikāns.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma 2022.gada februārī pāvests ir ziedojis trīs ātrās palīdzības automašīnas, slimnīcas furgonu un ultrasonogrāfijas aparātus slimnīcām, kas cietušas Krievijas triecienos, kā arī ģeneratorus, pārtiku un medikamentus.

Četras ātrās palīdzības automašīnas aprīkotas ar visu cilvēku dzīvību glābšanai nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu un paredzētas kara zonām, teikts Vatikāna paziņojumā.

Uz ātrās palīdzības automašīnām būs Vatikāna ģerbonis.

Neraugoties uz vairākkārtējiem aicinājumiem izbeigt karu, pāvestam nav izdevies panākt pamieru. Taču Vatikāns ir piedalījies, lai panāktu gūstekņu apmaiņu starp Kijivu un Maskavu.

Pasaulē

No kosmosa uzņemti satelītu izlūk foto rāda, ka Krievija sākusi pie Somijas robežas būvēt armijas bāzes. NATO saka - Krievija gatavojas brīdim, kad beigsies karš Ukrainā, lai jau būtu gatavas vietas, kur spēkus pārvilkt.

Svarīgākais