Piesaistīti suņi glābēji, droni - Lietuvas Pabrades poligonā turpinās pazudušā ASV karavīra meklēšana

© Scanpix

Lietuvā, Pabrades poligonā, otrdien turpinās pazudušā ASV karavīra meklēšana, un tajā iesaistīti glābšanas suņi un specializēti bezpilota lidaparāti, paziņoja ASV armijas Eiropas un Āfrikas pavēlniecība.

Tā norādīja, ka viens no šiem droniem aprīkots ar zemi caurskatošu radaru.

No Igaunijas atvesti divi suņi glābēji, kas spēj pārmeklēt ūdeni.

Polijas militārie inženieri un sapieri zāģē kokus un paplašina ceļu, "lai nepieciešamības gadījumā varētu ievest papildu sūknēšanas iekārtas un palielināt un paplašināt meliorācijas pasākumus šajā teritorijā", teikts paziņojumā.

Tajā sacīts, ka meklēšanā piedalās ASV kājnieki un jūras spēku ūdenslīdēji, ASV armijas inženieru korpusa tehniskie eksperti. Lietuvas armijas ūdenslīdēji, Polijas militārie inženieri, Igaunijas militārā policija, kā arī vairāku valstu civilo dienestu speciālisti.

Jau ziņots, ka trīs no četriem ASV karavīriem, kuri 25.martā pazuda Pabrades poligonā, pirmdien tika atrasti miruši pēc tam, kad pēc gandrīz nedēļu ilgas meklēšanas un glābšanas operācijas no purva tika izvilkta viņu evakuācijas bruņumašīna "M88 Hercules". Ceturtais karavīrs, kas atradās bruņumašīnā, joprojām tiek meklēts.

Svarīgākais