Luksusa auto ražotājs paziņo par 170 cilvēku atlaišanu

© Pixabay

Lielbritānijas luksusa automašīnu ražošanas uzņēmums "Aston Martin Lagonda" trešdien paziņoja, ka likvidēs aptuveni 5% darba vietu, ņemot vērā zaudējumu kāpumu, kas skaidrojams ar vājo pieprasījumu Ķīnā.

Autoražotājs norāda, ka likvidēs 170 darba vietas.

"Aston Martin" pavēstīja, ka pērn tā zaudējumi pieauguši par 42%, līdz 323,5 miljoniem sterliņu mārciņu (390,2 miljoni eiro).

Uzņēmums skaidro, ka Ķīna joprojām saglabājas kā tirgus ar ievērojamām ilgtermiņa izaugsmes iespējām, taču automašīnu tirdzniecība šajā valstī pērn sarukusi par 49%.

Savukārt kopumā "Aston Martin" klientiem piegādāto automobiļu skaits pagājušajā gadā samazinājies par 9% līdz 6030 vienībām.

Pasaulē

Kāds vecāka gadagājuma polis bijis iesaistīts sazvērestībā pret Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski ar mērķi viņu noslepkavot, vēsta ASV nedēļas izdevums "Newsweek" un Lietuvas televīzijas kanāls TV3 savā interneta portālā "tv3.lt". Sazvērestībā iesaistīto pirms vairākiem desmitiem gadu Polijā savervējusi Padomju Savienība.

Svarīgākais