Biedējošā nākotne: mākslīgais intelekts spēj atdarināt cilvēku pēc 2 stundu sarunas

© Pexels.com

Pētnieki no “Google” un Stenfordas izveidoja AI (mākslīgā intelekta) modeļus ar vairāk nekā 1000 cilvēku - izrādījās, ka pietiek ar divu stundu sarunu, lai AI precīzi atdarinātu cilvēku, raksta “Live Science”.

Pētnieki ierakstīja vairāk nekā 1000 cilvēku runu divu stundu intervijā ar eksperimentālās programmas dalībniekiem. Šīs sarunas tika izmantotas, lai apmācītu AI modeli.

Eksperimentu rezultāti parādīja, ka AI spēj atjaunot cilvēka reakcijas ar precizitāti līdz 85%, kas padara šo tehnoloģiju ļoti daudzsološu vairākiem pētījumiem.

Eksperimenta laikā dalībnieki pabeidza divus personības testus, sociālo aptauju un spēlēja loģikas spēļu kārtas, šos pārbaudījumus atkārtojot pēc divām nedēļām. Pēc tam AI modeļi tika pakļauti tiem pašiem testiem, un to atbildes par 85% sakrita ar cilvēku atbildēm.

Tas paver jaunas iespējas sabiedrības veselības pētījumiem, produktu izstrādei un cilvēku reakcijas analīzei uz svarīgiem sociālajiem notikumiem, kas var būt pārāk sarežģīti vai dārgi, lai pētītu cilvēkus reālos apstākļos.

"Cilvēka uzvedības atdarināšana, izmantojot mākslīgo intelektu, var būt noderīgs instruments dažādiem pētniecības uzdevumiem," skaidro darba autori.

AI modeļus var izmantot, lai pārbaudītu dažādas teorijas vai politikas tendences un saprastu, kā cilvēki reaģē uz sociālajiem notikumiem un ekonomiskiem satricinājumiem.

Lai izveidotu šos modeļus, pētnieki veica intervijas, kurās tika atspoguļota dalībnieku personīgā vēsture, izpratne par vērtībām un viņu viedoklis par sociālajiem jautājumiem. Tas ļāva AI ņemt vērā nianses, kuras parasti tiek izlaistas standarta aptaujās un demogrāfisko datu analīzē.

Tomēr pētījuma autori arī uzsver, ka, neskatoties uz tehnoloģijas solījumu, to varētu izmantot neatbilstošiem zinātniskiem mērķiem. Mūsdienu mākslīgā intelekta tehnoloģijas jau tiek aktīvi izmantotas dažādai maldināšanai un krāpšanai internetā.