Ķīnā atrasta senākā Zīda ceļa pilsēta

© Pexels.com

Ķīnas arheologi ir atklājuši vecāko pilsētu, kas jebkad atrasta, datēta ar Šanu dinastijas laiku. Tai ir vairāk nekā 3000 gadu, pilsēta atradās Lingnanas reģionā un ir slavena ar to, ka tā ir Zīda ceļa sākumpunkts, raksta “Interesting Engineering”.

Pēc pirmās apskates eksperti uzskatīja, ka Niuluchong apmetne datēta ar periodu starp vēlo neolītu un agrīno Šanu dinastiju, tomēr drīz vien kļuva skaidrs, ka senā pilsēta, visticamāk, pieder pēdējam periodam.

Izrakumu vietā eksperti atrada daudzas mirstīgās atliekas un relikvijas. Pēc arheologa He Anyi teiktā, viņi atklāja arī labi saglabājušās sienas, no kurām dažas sasniedz vairāk nekā metru augstumu.

"Visas pilsētas ziemeļu un rietumu sienas ir labi saglabājušās, un vislabāk ir saglabājusies rietumu siena - tās augstākā daļa var būt aptuveni 1,4 m," sacīja Anyi.

Arheologi apstiprināja arī keramikas un akmens instrumentu klātbūtni. Viņi pat uzskata, ka ir atklājuši "ļoti sarūsējušu" bronzas zobenu, taču tas vēl ir jāapstiprina, jo relikvija ir ļoti sliktā stāvoklī.

Viņi atzīmēja, ka grāvji bija neparasti salīdzinājumā ar citām agrīnajām apmetnēm, kas liecina par progresu vai jaunu iezīmi, kas tajā laikā bija reti sastopama.

Arheologi turpinās izrakumus agrākās Šanu dinastijas pilsētas vietā. Senajā pilsētā var būt vēl vairāk artefaktu, kas varētu sniegt arheologiem jaunu informāciju par Ķīnas otro vecāko valdīšanas laiku un reģionu.

Svarīgākais