"Esmu šokēts!" Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs komentē traģēdiju Vācijā

© MN

"Esmu šokēts par ziņu par vājprātīgo uzbrukumu Magdeburgas Ziemassvētku tirdziņā Vācijā," mikroblogošanas vietnē "X" raksta Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

"Manas domas un līdzjūtība ir ar upuru ģimenēm un draugiem, un novēlu ātru atveseļošanos visiem ievainotajiem. Latvija ir solidāra ar mūsu vācu draugiem un sabiedrotajiem," pauž Rinkēvičs.

Portāls NRA jau rakstīja, ka Ziemassvētku tirdziņā Vācijā ietriekusies automašīna, visticamāk, tas ir terorakts; 11 bojāgājušie un aptuveni 80 ievainoti.

Pasaulē

Prominentais igauņu izcelsmes žurnālists, cilvēktiesību aktīvists un Krievijas "melnajā sarakstā" iekļautais ārvalstu dezinformācijas un ietekmes operāciju analītiķis Markuss Kolga uzskata, ka Kanādas misija Latvijā varētu būt vissvarīgākā Kanādas bruņoto spēku misija kopš Nīderlandes atbrīvošanas Otrajā pasaules karā, jo, atturot Krieviju šeit, Kanāda var palīdzēt atturēt to arī citur, arī pie pašas Kanādas robežām. Tai pat laikā dezinformācijas apkarošanas projekta "DisinfoWatch" dibinātājs un direktors intervijā aģentūrai LETA atklāja, ka Kanādas sabiedrību satrauc ASV darbības.

Svarīgākais