Otavia Piana nokrita ekspedīcijas laikā, lai kartētu neatzīmētu Bueno Fonteno alas atzaru netālu no Bergamo, vēsta “The Guardian”.
Itālijas pilsētas Bergamo ziemeļaustrumos norisinājās milzīga glābšanas operācija, lai atbrīvotu alu instruktori, kura iekļuva slazdā, pētot alu.
32 gadus vecā Otavia Piana, kas tiek uzskatīta par lietpratēju, savainojās pēc kritiena piecu metru dziļumā sestdienas vakarā ekspedīcijas laikā, kurā devās kopā ar astoņiem citiem speciālistiem, lai kartētu kādu neatzīmētu Bueno Fonteno alas atzaru. Viņa iekrita tajā pašā alu sistēmā pagājušajā gadā, salaužot kāju, un palika iesprostota 48 stundas.
Trauksmi sestdienas vakarā cēla citi astoņi viņas komandas dalībniki. Glābēji, kuri teica, ka Piana bija modra un atsaucīga, sasniedza viņu svētdien vēlu 585 metru dziļumā un izmantoja nelielas sprāgstvielas, lai pie viņas nokļūtu.
Galvenais šķērslis bija aptuveni 100 metrus garš tuneļa segments, kas ir pārāk šaurs, lai tam varētu iziet cauri ar nestuvēm. Glābēji strādā, lai to paplašinātu, taču darbība ir smalka un laikietilpīga, ko sarežģī alas dziļums un pilnīgas ģeomorfoloģiskās kartes trūkums.
Grūtības, ar kurām saskaras glābēji, bija saistītas arī ar nestuvēm, uz kurām Piana tika uzlikta kritienā gūto lūzumu dēļ - glābējiem bija periodiski jāapstājas, lai novērtētu Pianas stāvokli, kura bija pie samaņas un jūtas labi no "psiholoģiskā un morālā viedokļa", norādīja Nacionālā Alpu glābšanas dienesta vietnieks Mauro Guiducci.
"Viens ir skaidrs, šāda veida operācijas ir ļoti ilgas," sacīja Guiduči.
Uz vietas atradās aptuveni 100 glābēju, kas strādāja maiņās, jo vienlaikus tuneļos var atrasties ne vairāk kā 20 cilvēki, ņemot vērā telpu nelielo izmēru.
Piana tajā pašā alā iestrēga pērn, divas dienas tajā pavadot ar lauztu kāju 150 metru dziļumā.
Bueno Fonteno bezdibenis, kas atrodas Rietumsebino karsta zonas centrā, ir alu un tuneļu labirints, kas rada izaicinājumu vispieredzējušākajiem ekspertiem.