Autortiesību aizsardzība izrādījusies 150 reizes izdevīgāka par mūzikas tirdzniecību

Vācu autortiesību aizsardzības aģentūra „DigiRights Solutions” publiskojusi statistiku par ienākumiem, kas gūti cīnoties ar interneta pirātiem. Dokumentā teikts, ka autortiesību aizsardzība ir 150 reizes izdevīgāka nekā mūzikas tirdzniecība internetā, ziņo portāls „lenta.ru”.

„DigiRights Solutions” nodarbojas ar to, ka izseko ar autortiesībām aizsargāto darbu nelegālo izplatību. Aģentūra atrod pirātu adreses un piedāvā tiem labprātīgi samaksāt 450 eiro lielu soda naudu par katru failu, kuru viņi nelegāli izplata. Apmēram ceturtā daļa lietotāju uzreiz piekrīt samaksāt sodu. 360 eiro aģentūra patur sev izdevumu segšanai, bet 90 eiro tiek autortiesību īpašniekiem.

Publiskotajā dokumentā aģentūra šos skaitļus salīdzina ar cenām par legālu mūzikas lejuplādi internetā (aģentūra min apmēram 0,6 eiro). Autortiesību īpašnieku ienākumi no nelegālām lejuplādēm tādejādi esot 150 reizes lielāki. Aģentūra apgalvo, ka katru mēnesi tā esot spējīga izsekot apmēram piecus tūkstošus autortiesību pārkāpumu gadījumus. Ja katrā ceturtajā no šiem gadījumiem tikšot samaksāts sods, mūzikas ierakstu kompānijas saņemšot 112, 5 tūkstošus eiro.

Lai nopelnītu šādu summu, internetā ir jāpārdod vairāk nekā 150 tūkstošus mūzikas darbu. Apmēram tāds pats daudzums interneta pirkumu ir nepieciešams, lai Vācijā singlam piešķirtu zelta statusu.

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais