Uzņēmumi Lietuvā maksā arvien lielākus nodokļus

© Pixabay

Janvārī Lietuvā stāsies spēkā paaugstinātā uzņēmumu ienākuma nodokļa likme 16% apmērā, taču premjerministrs Gintauts Palucks pieļauj, ka likmi varētu celt vēl par vienu procenta punktu, kas, viņaprāt, nekaitētu uzņēmumu finansēm vai konkurētspējai.

"Es neredzu neko kritisku vai dramatisku, ja 16%, kas drīzumā stāsies spēkā, tiktu pievienots vēl viens procentpunkts. Es uzskatu, ka tas būtiski nekaitēs konkurētspējai un netraucēs mūsu uzņēmumu darbību," viņš sacīja lietišķā laikraksta "Verslo žinios" raidierakstā.

Sociāldemokrātu politiķis, kura vadītā valdība pagājušajā nedēļā sāka darbu, sacīja, ka uzņēmumi, kas iegulda tehnoloģiskajos uzlabojumos un produktivitātē, varētu turpināt izmantot nodokļu atvieglojumus investīciju projektiem.

"Tie, kas investē produktivitātes, inovāciju un efektivitātes paaugstināšanā, nekādā veidā neizjutīs šī viena procentpunkta slogu, jo viņiem tiks piemēroti samazinājumi un atbrīvojumi no apliekamā ienākuma nodokļa," sacīja Palucks.

Šis papildu viens procentpunkts noteikti nenogalinās tos, kuri neveic nekādus soļus uz priekšu un paļaujas uz atšķirīgu konkurētspējas modeli, un viņiem tomēr izdodas gūt peļņu. Tomēr tas būtiski papildinās valsts finanses," viņš piebilda.

Pagājušajā vasarā parlaments apstiprināja uzņēmumu ienākuma nodokļa palielinājumu par vienu procentu punktu līdz 16% kā daļu no tā sauktās aizsardzības paketes, kuras mērķis ir palielināt aizsardzības finansējumu, sākot ar 2025.gadu.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais