Gruzijā septīto nakti pēc kārtas tūkstošiem cilvēku protestējuši pret valdības ierosinājumu atlikt sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) līdz 2028.gadam.
Protestētāji nobloķēja Rustaveli prospektu pie parlamenta un aicināja valdību neatteikties no prorietumnieciskā kursa. Līdzīgi kā iepriekšējās naktīs, pie parlamenta bija novērojama spēcīga policijas klātbūtne, taču šoreiz policisti nemēģina izklīdināt demonstrantus, un nenotika policistu un protestētāju sadursmes. Arī pirotehnika mītiņā praktiski netika izmantota.
Tomēr demonstrācija neiztika bez aizturēšanām. Divi cilvēki tika aizturēti pēc strīda ar kārtības sargiem, un vismaz trīs demonstranti tika aizturēti vēl pirms mītiņa sākuma pēc pasažieru pārmeklēšanas metro stacijā. Policija izlases kārtā apturēja cilvēkus ar karogiem, kuri acīmredzot bija ceļā uz mītiņu. Policija apgalvo, ka pie aizturētajiem atrasti nelikumīgi priekšmeti.
Ap plkst.2. demonstranti pārcēlās no parlamenta tuvāk Republikas laukumam, bet ap plkst.4.30 izklīda, atbrīvojot Rustaveli prospektu.
Jaunās ES augstākās pārstāves ārpolitikā un drošības politikā Kajas Kallasas preses pārstāve platformā "X" aicināja visas puses neiesaistīties vardarbībā. Viņa norādīja, ka saņemtas satraucošas ziņas par patvaļīgām aizturēšanām, vardarbību un sliktu izturēšanos pret demonstrantiem.
Mediji ziņo, ka četru opozīcijas partiju pārstāvji trešdien tikās viesnīcā, lai vienotos par kopīgu darbības virzienu. Kad viņi devās prom no viesnīcas, vienu no politiķiem sagūstīja neidentificēti vīrieši maskās.
Reaģējot uz pēdējās nedēļas notikumiem, vairāki Gruzijas diplomāti un ierēdņi ir atkāpušies no amata.
Protesti Tbilisi notiek kopš pagājušās ceturtdienas, kad premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka Gruzija līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar ES.
Rietumvalstis asi kritizē Tbilisi par pārmērīgu policijas spēka lietošanu pret demonstrantiem.
Iepriekšējās naktis policija apspieda demonstrantus, izmantojot ūdens lielgabalus, gumijas lodes, asaru un piparu gāzi. Varasiestādes protestos nedēļas laikā aizturējušas vairāk nekā 300 cilvēku. Lielāko daļu no viņiem piekāva drošības spēki. Starp ievainotajiem ir vairāk nekā piecdesmit mediju darbinieki, kas atspoguļoja protestus, vēsta tīmekļa izdevums "Georgia News".
Veselības ministrija ziņo, ka kopumā hospitalizēti 134 protestētāji, 20 žurnālisti un 50 Iekšlietu ministrijas darbinieki.
Trešdien policija veica kratīšanas opozīcijas partiju birojos un pilsonisko aktīvistu dzīvokļos. Rezultātā tika aizturēti septiņi cilvēki, kuri apsūdzēti "grupveida vardarbības organizēšanā".
Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka konfiscēti Molotova kokteiļi un petardes, kā arī ķiveres, respiratori un citi aizsardzības līdzekļi, ko protestētājiem mītiņu laikā piedāvāja brīvprātīgie.