Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi policija naktī uz otrdienu atkal pielietojusi asaru gāzi un ūdens lielgabalus, lai izklīdinātu proeiropeiski noskaņotos protestētājus pie parlamenta ēkas.
Gruzijas Veselības ministrija paziņojusi, ka aizvadītajā naktī protestu laikā ievainoti 26 cilvēki - 23 protestētāji un trīs Iekšlietu ministrijas darbinieki. Viņi nogādāti slimnīcā. Neviens no cietušajiem nav guvis dzīvībai bīstamus ievainojumus, piebilda ministrija.
Protesti Tblisi notiek kopš pagājušās ceturtdienas, kad Gruzijas premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka Gruzija līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar Eiropas Savienību (ES).
Demonstrāciju laikā, arī aizvadītajā naktī, izraisījušās sadursmes, un policisti pielietojuši nesamērīgu spēku pret protestētājiem.
Gruzijas Iekšlietu ministrija pirmdien paziņoja, ka protestu laikā četrās iepriekšējās naktīs aizturēti vairāk nekā 220 cilvēku un ievainoti vairāk nekā 100 policisti.
Pirmās četras naktis policija nogaidīja līdz rītausmai, pirms ķērās pie protestētāju izklīdināšanas pie parlamenta. Taču pirmdienas naktī policija pielietoja spēku daudz agrāk.
Rietumnieciski noskaņotā prezidente Salome Zurabišvili platformā "X" norādīja, ka daudziem no aizturētajiem protestētājiem ir ievainojumi un zilumi uz sejas, arī lauzti kauli. Atsaucoties uz advokātiem, kuri pārstāv aizturētos, viņa ziņoja, ka vairāki cilvēki tikuši sistemātiski piekauti laikā starp aizturēšanu un pārvešanu uz aizturēšanas centriem.
Rietumvalstis asi kritizē Tbilisi par pārmērīgu policijas spēku vēršanu pret demonstrantiem. Arī ANO augstais cilvēktiesību komisārs Folkers Tirks pirmdien pauda bažas, ka Gruzijas tiesībsargājošās iestādes izmanto neproporcionālu spēku.
Opozīcijas partijas un Zurabišvili neatzīst vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Prezidente svētdien aicināja izsludināt jaunas parlamenta vēlēšanas.
Gruzijas parlamenta vēlēšanās 26.oktobrī saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem uzvarēja partija "Gruzijas sapnis", kas pie varas atradusies jau desmit gadus un tiek apsūdzēta par tuvināšanos Krievijai.
Zurabišvili uzskata, ka jaunais parlamenta sasaukums ir antikonstitucionāls, un ar Konstitucionālās tiesas starpniecību cenšas panākt vēlēšanu rezultātu anulēšanu.