Ryugu asteroīda paraugi bijuši pilni ar baktērijām; zinātnieki atklāj patiesību

© Unsplash

Pērn kādā pētījumā tika ziņots par organisko molekulu atklāšanu uz asteroīda “Ryugu”, izraisot diskusijas par dzīvības izcelsmi un panspermijas iespējamību - ideju, ka dzīvība pastāv visur kosmosā. Tomēr jauns pētījums pārvelk svītru šādā diskusijām, liekot domāt, ka atklātie organiskie savienojumi, visticamāk, bija piesārņotāji no Zemes, neskatoties uz stingriem piesardzības pasākumiem, vēsta portāls zmescience.com.

Japānas Aviācijas un kosmosa izpētes aģentūras (JAXA) veiktā “Hayabusa2 “misija iezīmēja vēsturisku sasniegumu kosmosa izpētē. 2020. gadā veiksmīgi tika atgriezti iežu paraugi no asteroīda “Ryugu”, kas atrodas vairāk nekā 150 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Paraugi tika rūpīgi apstrādāti mūsdienīgās tīrās telpās slāpekļa atmosfērā, veicot visus piesardzības pasākumus, lai novērstu jebkādu piesārņojumu.

Neskatoties uz to, pētījums, ko vadīja doktors Metjū Genge no Londonas Imperiālās koledžas, atklāj, ka Zemes mikroorganismi, iespējams, kolonizēja paraugus. Komanda novēroja mikrobu augšanas modeļus, kas atbilst “Bacillus” sugām, baktēriju veidam, kas spēj izdzīvot ekstremālos apstākļos.

Pētnieku komanda Metjū Genge vadībā Londonas Imperiālajā koledžā apstiprināja, ka asteroīdam ir organiskas molekulas; uz paraugiem patiešām ir dzīvības pazīmes, taču šī dzīvība nerodās miljoniem kilometru dziļi kosmosa dzīlēs, tā nāk no Zemes.

Pētnieki novēroja mikroorganismus aptuveni divus mēnešus, novērojot paredzamu modeli: pēc sākotnējās augšanas fāzes populācija samazinājās, jo tai vairs nebija resursu. Šis augšanas modelis ir tieši tas, ko jūs varētu sagaidīt no mikrobu dzīves cikliem barības vielu un vides stresa apstākļos, un laiks (aptuveni 5,2 dienu paaudze) atbilst noteiktām “Bacillus” sugām.

Iegūtie dati liecina par pastāvošu mikrobu kopienu, kas radusies Zemes piesārņojuma rezultātā," skaidro pētnieki." Atklājums uzsver, ka šeit labi pazīstamie mikroorganismi var ātri kolonizēt ārpuszemes paraugus, pat ja tiek ievēroti stingri piesārņojuma kontroles pasākumi.

Šis pētījums parāda, kā pat neliela iedarbība var izraisīt kosmosā atgrieztu materiālu mikrobu kolonizāciju. Tas ir svarīgi visiem paraugiem un jo īpaši astrobioloģiskiem pētījumiem, kur ir ļoti svarīgi atšķirt potenciālo ārpuszemes dzīvību no Zemes piesārņojuma. Rezultāti liecina, ka mikroorganismi no Zemes var bez problēmām pārstrādāt ārpuszemes organiskās vielas.

Svarīgākais