Panika Krievijā rubļa krituma dēļ izplatījusies arī pārtikas tirgū - lielveikali ir spiesti steidzami pārskatīt savas cenas, jo pieprasījums pēc dolāra un eiro turpina augt, bet pēc jaunām ASV sankcijām krasi samazinājušies piegādes apjomi, ziņo “unian.net” un “dialog.ua”.
Analītiķi atzīmē, ka vietējie ražotāji, kuriem ir produktu krājumi, sagaida strauju cenu pieaugumu, taču noliktavā esošās produkcijas apjoms ir ierobežots sliktās ražas dēļ, un dārzeņu kvalitāte nebūt nav tā labākā, tāpēc veikalos galvenokārt tiek tirgoti importētie augļi un dārzeņi.
Tiek atzīmēts, ka veikalu ķēdes ir spiestas pārrakstīt cenu zīmes, bet ar lielāko problēmu saskaras tie Krievijas tirgotāji, kuri nodarbojas ar tiešo importu - daudziem no viņiem ir atliktie maksājumi par produkciju, tāpēc ieņēmumi no dolāru iegādes pēc jaunā kursa vairs nevar nosegt visas importa izmaksas.
Pieprasījums pēc dārzeņiem un augļiem Krievijā ir samazinājies, patērētājiem cenšoties tērēt krītošo rubli, iegādājoties sadzīves tehniku, automašīnas un citas dārgas preces.
Analītiķi prognozē, ka tuvākajā nākotnē cenas importētajai produkcijai Krievijas Federācijā pieaugs vidēji par 15-20%, ja rubļa devalvācija apstāsies. Savukārt vietējai produkcijai cenas celsies vismaz par 10-15%.
Trešdien, 27. novembrī, dolāra kurss sasniedza 114,53 rubļus, bet eiro kurss uzlēca līdz 120,61 rublim. Maskavas biržā juaņa pirmo reizi pusotra gada laikā pārsniedza 15 rubļu atzīmi. Šis rubļa kursa kritums ir straujākais kopš 2022. gada jūlija.