Latvijas pilsoņiem, kuri no no 2024. gada 30. novembra plkst. 00 līdz 2025. gada 31. decembra plkst. 24 (pēc Pekinas laika) dosies uz Ķīnu darījumu, tūrisma, ģimenes vizītes vai tranzīta nolūkos, un kuru ceļojuma ilgums nepārsniegs 30 dienas, būs tiesības iebraukt Ķīnā bez vīzas, portālu NRA informēja Ķīnas vēstniecība Latvijā.
Kā norādījuši Ķīnas varas pārstāvji, tas ir Ķīnas labās gribas žests Latvijai.
Personām, kuras neatbilst iepriekš minētajiem bezvīzu nosacījumiem, joprojām ir jāpiesakās vīzai pirms ieceļošanas Ķīnā, atgādina vēstniecība.
Ārlietu ministrijas mājas lapā lasāms, ka, piesakoties vīzai tiešsaistē jāaizpilda vīzas pieteikums un pēc tam vīzas dokumentu iesniegšanas pieteikums, lai rezervētu apmeklējuma laiku Ķīnas vēstniecībā Latvijā. Vēstniecība rekomendē ieplānot apmeklējuma laiku vismaz 20 dienas pirms plānotā brauciena. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas nosacījumiem ir iespējams saņemt Ķīnas vēstniecībā Latvijā.
Atsevišķās Ķīnas pilsētās un provincēs tiek piemērots līdz pat 144 stundu tranzīta bezvīzu režīms, piemēram, ieceļojot Pekinas (Beijing Capital International Airport) un Šanhajas (Shanghai Pudong International Airport) starptautiskajās lidostās. Aicinām ceļotājus par katru individuālo braucienu personīgi konsultēties Ķīnas vēstniecībā Latvijā.
Kopš 2018. gada 1. maija Latvijas pilsoņi var bez vīzas uzturēties Hainaņas (Hainan) provincē līdz 30 dienām, ja brauciena mērķis ir tūrisms. Latvijas pilsoņi bez vīzas līdz 90 dienām pusgada laikā var uzturēties arī Makao un Taivānā, kā arī Honkongā, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas un ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms.
ĀM vērš uzmanību, ka gadījumā, ja apmeklējat Ķīnas Tautas Republiku ar vienreizējas ieceļošanas vīzu un šī brauciena laikā apmeklējat arī Makao, Taivānu, vai Honkongu, vīza tiek uzskatīta par izmantotu. Ja sava ceļojuma laikā uz Ķīnu vēlaties apmeklēt arī Makao, Taivānu, vai Honkongu un atgriezties Ķīnas Tautas Republikas pamatteritorijā, pirms ceļojuma ir jānoformē divreizējas vai daudzkārtējas ieceļošanas vīza.
Ārvalstniekiem vecumā no 14 līdz 70 gadiem, ieceļojot Ķīnā, visās robežšķērsošanas vietās ir jānodod biometrijas dati - pirkstu nospiedumi.
Vēršam uzmanību, ka visiem ārvalstniekiem visu ceļojuma laiku līdzi ir jābūt pasei. Uzturēšanās vieta valstī obligāti ir jāreģistrē. Tas jādara tuvākajā policijas iecirknī 24 stundu laikā pēc ierašanās valstī. Ja ceļotāji plāno apmesties viesnīcā, reģistrāciju veiks viesnīcas darbinieki. Lai apmeklētu Tibetu, pirms brauciena jāsaņem Ķīnas varas iestāžu atļauja.
Pirms došanās uz Ķīnu, ĀM aicina uzmanīgi iepazīties ar Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā atrodamo informāciju par aktualitātēm vīzu un ieceļošanas kārtību angļu valodā - http://lv.china-embassy.gov.cn/eng/lsyw/202303/t20230314_11040742.htm