Itālija nosaka bargus sodus par bīstamu autovadīšanu

© unsplash.com

Itālija pastiprina sodus par bīstamu autovadīšanu, lai samazinātu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, kas pērn pārsniedza 3000 cilvēku.

Itālijas Senāts trešdien apstiprināja ceļu satiksmes noteikumu reformu, kuru ierosināja premjerministres Džordžas Meloni labējā valdība, īpašu uzmanību pievēršot braukšanai narkotiku vai alkohola reibumā.

Itālijā pieļaujamā robeža alkohola līmenim autovadītāju asinīs ir 0,5 grami uz litru. Tiem, kas pieķerti šīs robežas pārsniegšanā, tagad draud naudassods līdz 2000 eiro un autovadīšanas tiesību atņemšana uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

Ja alkohola līmenis asinīs ir no 0,8 līdz 1,5 gramiem uz litru, šis sods ir divreiz lielāks. Pārsniedzot 1,5 gramus uz litru, ir iespējams arī cietumsods līdz sešiem mēnešiem.

Turpmāk tiks piemērota nulles iecietības politika pret autovadītājiem narkotiku reibumā. Katram, kurš pieķerts vadām mašīnu šādā stāvoklī, draud autovadīšanas tiesību atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Tiks stingrāk ieviests arī aizliegums lietot mobilos tālruņus pie stūres. Autovadītājiem, kas pieķerti to izmantošanā braukšanas laikā, būs jāmaksā sods līdz 1000 eiro. Atkārtota pārkāpuma gadījumā naudassods pieaugs līdz 1400 eiro un autovadīšanas tiesības tiks atņemtas uz laiku līdz trim mēnešiem. Tiesību atņemšanas laiks divkāršojas, ja mobilā telefona lietošana ir avāriju veicinošs faktors.

Stingrāki sodi paredzēti arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Ja tas pārsniegts par vairāk nekā 10 kilometriem stundā, ir paredzēts naudassods līdz 700 eiro. Pilsētas robežās un gadījumā, ja pārkāpums noticis atkārtoti divreiz gada laikā, naudassods var pieaugt līdz 880 eiro un autovadīšanas tiesības var tikt atņemtas uz laiku no 15 līdz 30 dienām.

Pasaulē

Japānas autobūves uzņēmumi "Honda" un "Nissan" pirmdien paziņoja par plāniem apvienoties, lai izveidotu pēc pārdošanas apmēra pasaulē trešo lielāko autoražotāju laikā, kad nozare piedzīvo būtiskas izmaiņas saistībā ar atteikšanos no fosilās degvielas izmantošanas.

Svarīgākais