Tūristiem par teju 10 eiro tiek pārdots “svaigs gaiss” no Komo ezera, iepildīts bundžiņā

© Pixabay.com

Uzņēmums “ItalyComunica” apgalvo, ka tam ir izdevies iepildīt bundžiņā Itālijas gleznainā Komo ezera gaisu, un tas pārdod to par 9,90 eiro gabalā, ziņo “CNN”.

Katrā bundžā ir 400 mililitri “100% autentiska gaisa”, kas savākts no Komo ezera - galamērķa, kas pēdējos gados ir kļuvis arvien populārāks tūristu vidū, pateicoties tā skaistumam un iespējai satikt kādu slavenību, piemēram, Džordžu un Amalu Klūnijus, kuriem pieder māja pavisam netālu, turklāt pie ezera tikušas uzņemtas vairākas filmas, tostarp “Casino Royale” un “House of Gucci”.

Saskaņā ar Lombardijas tūrisma biroja datiem 2023. gadā Komo ezeru apmeklēja vairāk nekā 5,6 miljoni cilvēku, un tūristu skaits pastāvīgi pieaug.

Mēģinot gūt labumu no apmeklētāju skaita, mārketinga speciālists Davide Abagnale sākotnēji izveidoja e-komercijas vietni, kurā pārdod Komo ezera plakātus.

Viņa jaunākās iniciatīvas - iekonservēta gaisa pārdošana - mērķis ir "izveidot suvenīru, ko tūristi varētu viegli pārvadāt čemodānā" un "kaut ko oriģinālu, jautru un pat provokatīvu".

"Tas nav produkts, tā ir taustāma atmiņa, ko jūs nēsājat savā sirdī," Abagnale sacīja CNN, piebilstot, ka, tiklīdz tūristi ir mājās un atvēruši skārdeni, viņi to var izmantot kā, piemēram, pildspalvu turētāju.

Tomēr ne visi ir sajūsmā par šo ideju.

Komo mērs Alesandro Rapinēze sacīja, ka tā nebūtu viņa pirmā ideja tūristiem, un viņš vēlētos, lai viņi uz mājām vestu citus suvenīrus, piemēram, zīda šalles, ar kurām šis rajons ir pazīstams.

Komo nav pirmā Itālijas tūristu vieta, kas piedāvā iegādāties savu izcilo gaisu - Abagnale saka, ka ideja patiesībā nākusi no citām vietām, piemēram, Neapoles, kur vietējais gaiss tiek pārdots jau gadiem ilgi.

View this post on Instagram

A post shared by CNN Travel (@cnntravel)

Pasaulē

Rietumu izlūkdienesti uzskata, ka divas degbumbas, kas ar DHL starpniecību tika nosūtītas no Lietuvas uz Lielbritāniju, bija daļa no Krievijas specdienestu operācijas, kuras mērķis bija aizdedzināt kravas vai pasažieru lidmašīnas, kas dodas uz ASV un Kanādu. Par to, atsaucoties uz "Wall Street Journal", raksta "The Insider".

Svarīgākais