Likumdošana aizlieguma ieviešanai no nākamā gada 1. jūnija ir jau izstrādāta Lielbritānijas parlamentā un apstiprināta Vides, pārtikas un lauku lietu departamentā, vēsta telekanāls “Sky News”.
Uzņēmumiem līdz noteiktajam termiņam būs "jāpārdod visi atlikušie krājumi un jāsagatavojas aizliegumam," liecina Vides departamenta paziņojums
Aprites ekonomikas ministre Mērija Kreiga apgalvoja, ka vienreizējās lietošanas elektroniskās cigaretes ir "ārkārtīgi izšķērdīgas un sabojā mūsu pilsētas. Tāpēc mēs aizliedzam vienreiz lietojamās ierīces, jo mēs izbeidzam šīs nācijas izmešanas kultūru."
Šis ir pirmais solis ceļā uz aprites ekonomiku, kurā mēs izmantojam resursus ilgāk, samazinām atkritumus, paātrinām ceļu uz nulles emisijām un radām tūkstošiem darbavietu visā valstī," sacīja Kreiga.
Tiek lēsts, ka pērn Apvienotajā Karalistē, ik nedēļu gandrīz pieci miljoni vienreiz lietojamo elektronisko cigarešu tika izmesti vidē vai nodoti saimniecības atkritumos - gandrīz četras reizes vairāk nekā gadu iepriekš.
Vides departamentā apgalvo, ka vienreizlietojamo veipu izmantošana Anglijā, laikā no 2012. līdz 2023. gadam, ir pieaugusi par vairāk nekā 400%. Tagad jau 9,1% Lielbritānijas iedzīvotāju tos pērk un lieto.
Kultūras sekretāre Liza Nendija sacīja “Sky News”, ka valdība neaizliedz cilvēkiem veipot, "taču mēs arvien vairāk esam nobažījušies, jo īpaši par bērnu skaitu, kuri sākuši smēķēt elektroniskās cigaretes." Šis skaitlis pēdējo trīs gadu laikā ir trīskāršojies.
Mēs ceram, ka tas palīdzēs izjaukt šo ciklu, kad bērni arvien jaunākā vecumā attīsta kaitīgu ieradumu," piebilda Nendija.
Veselības ministrs Endrjū Gvins sacīja: "Tas ir ļoti satraucoši, ka ceturtā daļa 11 līdz 15 gadus vecu bērnu pagājušajā gadā izmantoja veipu, un mēs zinām, ka vienreizējās lietošanas līdzekļi ir galvenais izvēles produkts lielākajai daļai bērnu, kas šodien veipo.
"Vienreizējās lietošanas cigarešu aizliegšana ne tikai aizsargās vidi, bet arī būtiski samazinās to pievilcību bērniem," apgalvo Gvins.