Ukrainā 9. maija nemieru rezultātā atkāpies Ļvovas apgabala gubernators

Pēc vakara Ukrainas pilsētā Ļvovā notikušajiem nemieriem no amata šodien atkāpies Ļvovas apgabala gubernators Mihails Cimbaļuks, informē raidorganizācija BBC.

Viņš gan nesaskata savu vainu notikušajā, tomēr nolēmis savu amatu pamest.

Sadursmēs cietuši 14 cilvēki.

Ļvovas mērs Andrejs Sadovijs notikušajos nemieros vaino ne tikai ukraiņu nacionālistus un prokrieviski noskaņotos demonstrantus, bet arī miliciju, kas nav savlaicīgi novērsusi nekārtības. Sadovijs norādījis, ka Ļvovas apgabala tiesa jau pirms 9. maija liegusi šajā dienā pilsētā masu pasākumu norisi.

Jau vēstīts, ka 9.maija svinības Ļvovā sadursmes notikušas starp vairākiem desmitiem ukraiņu nacionālistu un prokrieviski noskaņotiem demonstrantiem.

Pasaulē

Sākot ar nākamo gadu, aviosabiedrībām būs jāizmanto noteikts daudzums ilgtspējīgas degvielas (sustainable aviation fuel jeb SAF). Apvienotajā Karalistē reģistrētā zemo cenu avio kompānija "Wizz Air", lai samazinātu izmaksas, attīsta SAF ražošanu no cilvēku ekskrementiem, vēsta Polijas medijs "wnp.pl". Izrādās, ka arī mūsu aviokompānija "airBaltic" jau gadu izmanto ilgtspējīgu aviācijas degvielu, bet tikai tādu SAF, kurā izmantoti ES direktīvās atzītie izejmateriāli.

Svarīgākais