Netanjahu draud Libānai ar "postu un ciešanām" kā Gazas joslā

© Pixabay

Libānas iedzīvotājiem draud "posts un ciešanas", kāds jau pieredzēts Gazas joslā, ja viņi neatbrīvos valsti no kaujinieku grupējuma "Hizbollah", otrdien brīdināja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

"Jums ir iespēja glābt Libānu, pirms tā iekrīt ilgstoša kara bezdibenī, kas novedīs pie posta un ciešanām, kādu mēs redzam Gazā," Netanjahu sacīja video uzrunā, kas adresēta Libānas iedzīvotājiem. "Es saku jums, Libānas tauta, atbrīvojiet savu valsti no "Hizbollah", lai šis karš varētu beigties."

Netanjahu sacīja, ka Izraēlas spēki "iznīcināja tūkstošiem teroristu, arī pašu ["Hizbollah" līderi Hasanu] Nasrallu un Nasrallas aizstājēju un viņa aizstājēja aizstājēju".

Sestdien augsta līmeņa "Hizbollah" avots sacīja, ka pēc Izraēlas triecieniem pagājušajā nedēļā tika zaudēts kontakts ar Hašemu Safiedinu, kas tika uzskatīts uzskatīts par nākamo "Hizbollah" līderi.

Izraēlas bruņotie spēki nepārtraukti veic uzlidojumus Beirūtas dienvidu priekšpilsētām, veic triecienus "Hizbollah" vadītājiem, militārajiem objektiem un ieroču noliktavām.

Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants otrdien sacīja, ka grupējums "Hizbollah" pēc triecieniem tā bastioniem un līdera nogalināšanas ir "sagrauts un salauzts".

Izraēlas armija kopš 23.septembra intensīvi bombardē Libānas dienvidus un Beirūtas dienvidu piepilsētas, atbildot uz "Hizbollah" uzbrukumiem Izraēlas teritorijai.

1.oktobrī Izraēla Libānā sāka sauszemes operāciju.

Izraēlas deklarētais mērķis ir padzīt "Hizbollah" kaujiniekus no robežas apvidus, lai aptuveni 60 000 iedzīvotāju, kas "Hizbollah" apšaužu dēļ evakuēti no Izraēlas ziemeļiem, varētu atgriezties mājās.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais