VIDEO. Irāna izšāvusi vairākus simtus raķešu uz Izraēlu [papildināts 22:39]

© Scanpix

Irāna izšāvusi raķetes uz Izraēlu, otrdien paziņojusi Izraēlas armija.

22:39 Pēc raķešu uzbrukuma Irāna slēdza gaisa satiksmi virs Teherānas. Irānas televīzija demonstrēja kadrus, kuros redzamas Mešheda ielas, kurās cilvēki līksmo par uzbrukumu Izraēlai. Viņiem rokās ir Irānas atbalstītā grupējuma "Hizbollah" karogi un Nasrallas attēli. Nasralla tika likvidēts piektdien Izraēlas gaisa uzlidojumā "Hizbollah" štāba mītnei Beirūtā.

Līdzīgas svinības norisinājās arī Teherānā un vairākās citās pilsētās.

Beirūtas dienvidu piepilsētās ziņas par raķešu uzbrukumu tika uztvertas ar sajūsmu, cilvēkiem ar automātiskajiem ieročiem šaujot gaisā, ziņoja Libānas mediji.

"Hamās" Irānas raķešu uzbrukumu Izraēlai nodēvējis par varonīgu.

Reaģējot uz Irānas raķešu uzbrukumu Izraēlai, ASV prezidents Džo Baidens deva rīkojumu Savienoto Valstu armijai palīdzēt Izraēlai atvairīt Irāna raķetes.

Izraēla uz laiku slēdza savu gaisa telpu un ienākošos avioreisus novirzīja uz citiem lidlaukiem. Par savas gaisa telpas slēgšanu drošības apsvērumu dēļ paziņoja arī Irāka, Jordānija un Libāna.

Vēlāk Izraēla savu gaisa telpu atkal atvēra.

Irāna neatzīst Izraēlu un atbalstīja "Hamās" pagājušā gada 7.oktobrī sarīkoto slaktiņu Izraēlā, kur teroristi noslepkavoja gandrīz 1200 cilvēkus, pamatā civilpersonas, un sagrāba apmēram 250 ķīlniekus.

Reaģējot uz 7.oktobra slaktiņu, Izraēla paudusi apņēmību iznīcināt "Hamās" un uzsākusi plašu militāro operāciju teroristu kontrolētajā Gazas joslā.

Atbalstot "Hamās", "Hizbollah" jau gadu ar raķetēm apšauda Izraēlu.

21:53. Jafas apgabalā Telavivā notikusi apšaude, vēsta laikraksts "Times of Israel". Teroristu sarīkotajā apšaudē nogalināti četri cilvēki, vēl septiņi ievainoti. Izraēlas varasiestādes informē, ka divi teroristi "neitralizēti" notikuma vietā.

21:32. Aptuveni stundu pēc paziņojuma par raķešu uzbrukumu armija pavēstīja, ka briesmas šobrīd vairs nedraud un ka cilvēki var atstāt bumbu patvertnes. Izraēla paziņojusi, ka nepaliks atbildi parādā. "Šim uzbrukumam būs sekas. Mums ir plāni, un mēs rīkosimies vietā un laikā, ko paši izvēlēsimies," sacīja Hagari. Mediji vēsta, ka Irāna izšāvusi pret Izraēlu 150 līdz 200 raķešu.

21:17. Izraēlas armija ziņo, ka tā pārtvērusi lielu skaitu Irānas raidīto raķešu, taču bijuši arī daži "trāpījumi", ziņo LTV. Raķešu briesmas šobrīd vairs nedraud, norāda armija

21: 00. Gaisa trauksme izsludināta visā Izraēlā, tajā skaitā Jeruzalemē.

Jeruzalemē dzirdami sprādzieni, un aģentūras AFP korespondenti ziņo, ka tās, domājams, ir zenītraķešu eksplozijas.

To apstiprinājusi arī armija, norādot, ka raķešu uzbrukums turpinās, un aicinot iedzīvotājus neatstāt bumbu patvertnes.

Tikmēr Irāna paziņojusi, ka izšāvusi uz Izraēlu vairākus desmitus raķešu.

Irānas raķešu triecienā Izraēlai otrdien vismaz divi cilvēki guvuši vieglus ievainojumus, ziņo ātrās palīdzības dienests.

Irānas Revolucionārā gvarde paziņojusi, ka raķešu trieciens esot atbilde uz Libānas šiītu bruņotā grupējuma līdera Hasana Nasrallas, palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" vadoņa Ismaila Hanijes un Irānas Revolucionārās gvardes ģenerāļa Abasa Nilforušana nogalināšanu.

Revolucionārā gvarde arī piedraudējusi ar "iznīcinošu uzbrukumu", ja Izraēla atbildēs uz Irānas raķešu uzbrukumu.

Jeruzalemē un Telavivā dzirdami sprādzieni, un aģentūras AFP korespondenti ziņo, ka tās, domājams, ir zenītraķešu eksplozijas.

To apstiprinājusi arī armija, norādot, ka raķešu uzbrukums turpinās, un aicinot iedzīvotājus neatstāt bumbu patvertnes.

ASV prezidents devis rīkojumu Savienoto Valstu armijai palīdzēt Izraēlai atvairīt Irāna raķetes.

Izraēla slēgusi savu gaisa telpu un ienākošos avioreisus novirzījusi uz citiem lidlaukiem.

Par savas gaisa telpas slēgšanu drošības apsvērumu dēļ paziņojusi arī Irāka.

Gaisa satiksmi apturējusi arī Jordānija.

Soctīklos ziņo, ka šobrīd viscaur Izraēlā lido raķetes no Irānas un Jafā terora akts, kur sadurti un sašauti vairāki cilvēki ielās.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais