Francija ziedos 100 000 vakcīnu pret pērtiķu bakām

© pixabay.com

Francija ziedos 100 000 vakcīnu pret pērtiķu bakām valstīm, kurās izplatījusies šī infekcijas slimība, otrdien paziņojis Francijas premjerministrs Gabriels Atāls.

Atāls sacīja, ka Francija ziedos vakcīnas ar Eiropas Savienības (ES) starpniecību.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka jaunā, bīstamākā pērtiķu baku celma, ko dēvē par "Clade 1b", straujā izplatība ir starptautiska mēroga ārkārtējā situācija sabiedrības veselības jomā, kas ir augstākais trauksmes signāls, kādu ANO aģentūra var izziņot.

Savienotās Valstis paziņojušas, ka ziedos 50 000 vakcīnu Kongo Demokrātiskajai Republikai, kur no šīs slimības šogad miruši jau vairāk nekā 570 cilvēki.

Kopš jūlija ziņots par slimības uzliesmojumiem arī Burundi, Kenijā, Ruandā un Ugandā.

PVO aicinājusi ievērojami palielināt vakcīnu ražošanu un paziņojusi, ka vakcinācijas kampaņai jābūt galvenajai prioritātei valstīs, kuras skārusi šī slimība.

Āfrikas Savienības veselības aģentūra pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Āfrikā tiks nogādātas aptuveni 200 000 vakcīnu, pateicoties līgumiem ar ES un Dānijas uzņēmumu "Bavarian Nordic", kura vakcīna pret pērtiķu bakām tika apstiprināta 2019.gadā.

Francijā sagatavotas aptuveni 232 vakcinācijas vietas gadījumam, ja sāktos pērtiķu baku uzliesmojums, paziņoja Atāls. "Mūsu mērķis ir būt gataviem visiem scenārijiem un visiem riskiem," uzsvēra premjers.

Zviedrija un Pakistāna pagājušajā nedēļā ziņoja par pirmajiem vīrusa saslimšanas gadījumiem ārpus Āfrikas, un PVO brīdināja, ka ir iespējams, ka Eiropā varētu būt vēl citi importēti jaunā celma saslimšanas gadījumi.

Francijā vēl nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums.

Pasaulē

Pētnieki no Makvorija universitātes Austrālijā ir iesnieguši inovatīvu metodi cīņai pret odiem, kas pārnēsā tādas bīstamas slimības kā Denges drudzis un Zika. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā “Nature Communications”, toksisko tēviņu tehnika (TMT) ietver ģenētiski modificētu odu tēviņus, lai mātītēm pārošanās laikā piegādātu letālu toksīnu devu.