Parīzē 40 muzeji, tai skaitā "Grand Palais", kur norisinās olimpisko spēļu pasākumi, piedzīvojuši kiberuzbrukumus

© unsplash.com

Izstāžu zāle un muzeju komplekss "Grand Palais", kur norisinās Parīzes olimpisko spēļu pasākumi, un vēl aptuveni 40 muzeji Francijā nedēļas nogalē kļuvuši par upuriem kiberuzbrukumiem, atsaucoties uz avotiem policijā, pirmdien vēstīja ziņu aģentūra AFP.

Kibernoziedznieki piekļuva finanšu datiem un draudēja tos izpaust, pieprasot izpirkuma maksu.

Francijas kiberdrošības aģentūra ANSSI apstiprināja, ka ir informēta par incidentu, piebilstot, ka uzlauztās sistēmas nav saistītas ar olimpiskajām spēlēm.

"Grand Palais" apstiprināja, ka piedzīvojis kiberuzbrukumu, taču sīkāku informāciju nesniedza, savukārt Luvra noliedza sākotnēji izskanējušo informāciju, ka arī tā kļuvusi par hakeru upuri.

Avots policijā atklāja, ka sākta kriminālizmeklēšana par uzbrukumiem datu sistēmām un organizētās bandas īstenotu izspiešanu.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais