“Forbes” nosaucis 2024. gada 10 tūristiem bīstamākās pilsētas pasaulē

© Pixabay.com

Jaunā pētījumā ir noteiktas "riskantākās" pilsētas pasaulē, ko tūristiem neiesaka apmeklēt 2024. gadā, raksta žurnāls “Forbes”, kas pazīstams ar saviem pētījumiem un ieteikumiem.

Pētījumā tika aplūkotas 60 pilsētas septiņās riska kategorijās, tostarp noziedzība, personiskā drošība, veselība, infrastruktūra, dabas katastrofas un digitālā drošība, lai izveidotu ceļojumu drošības klasifikāciju.

Pēc tam pilsētas tika novērtētas 100 punktu skalā, lai parādītu kopējo risku tūristiem, kas plāno apmeklēt pilsētu.

Saskaņā ar pētījumu, vislielākais risks ceļotājiem ir Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā - šī pilsēta ir vienīgā, kas saņēmusi visus 100 punktus bīstamības līmeņa ziņā.

Nākamā pilsēta sarakstā ir Karači Pakistānā. Tā tika atzīta par otro tūristiem bīstamāko pilsētu reģionā valdošo terorisma draudu dēļ.

Trešo vietu ieņēma Jangona Mjanmā. Šī pilsēta saņēma ievērojamu punktu skaitu - 91,67, un tajā ir atzīts augsts identitātes zādzību, dabas katastrofu un sliktas veselības aprūpes pakalpojumu risks.

Tajā pašā laikā Singapūra tika ierindota kā drošākā pilsēta ceļotājiem - tā saņēma vērtējumu 0, par otru drošāko pilsētu atzīta Tokija Japānā, bet trešo vietu ieņem Toronto Kanādā - šīs pilsētas saņēma mazāk nekā 15 tūristu bīstamības punktus.

Lūk, 10 tūristiem bīstamāko pilsētu tops:

  1. Karakasa, Venecuēla - 100 riska punkti;
  2. Karači, Pakistāna - 93,12 punkti;
  3. Jangona, Mjanma - 91,67 punkti;
  4. Lagosa, Nigērija - 91,54 punkti;
  5. Manila, Filipīnas - 91,49 punkti;
  6. Daka, Bangladeša - 89,5 punkti;
  7. Bogota, Kolumbija - 86,7 punkti;
  8. Kaira, Ēģipte - 83,44 punkti;
  9. Mehiko, Meksika - 82,43 punkti;
  10. Kito, Ekvadora - 82,02 punkti.

Maskava Krievijā ieņem topa 19 vietu. Starp 60 nedrošākajām pilsētām iekļuvušas arī Stambula, Roma, Milāna, Parīze un Stokholma.

Pasaulē

Milzīgs akmens, kura izmērs tiek lēsts četru Everestu lielumā, ietriecās Zemē pirms vairāk nekā trim miljardiem gadu, un, saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, tā ietekme varētu būt bijusi negaidīti labvēlīga mūsu planētas agrākajām dzīvības formām, raksta CNN.

Svarīgākais