Lielbritānijā bijušajai jaundzimušo medmāsai Lūsijai Letbijai piesprieda mūža ieslodzījumu par priekšlaikus dzimuša bērna slepkavības mēģinājumu. Šis ir viņas piecpadsmitais mūža ieslodzījums par zīdaiņa slepkavību un slepkavības mēģinājumu.
5.jūnijā bijušajai medmāsai Lūsijai Letbijai piespreida vēl vienu mūža ieslodžijumu - šoreiz par zīdaiņa slepkavība smēģinājumu. Par septiņu zīdaiņu slepkavībām 34 gadus vecā medmāsa jau izcieš 14 mūža ieslodzījumu,vēsta "The Guardian".
Atkārtoti izskatot lietu par priekšlaikus dzimušās meitenes slepkavības mēģinājumu, 2. jūlijā tiesa atzina par vainīgu bijušo medmāsu Lūsiju Letbiju.
Tiesnesis norādīja, ka Latbija tīšām bija izrāvusi jaundzimušā elpošanas caurulīti. Meitene nomira trīs dienas vēlāk no cēloņiem, kas nebija saistīti ar Lūsijas rīcību.
Pēdējā tiesas sēdē Lūsija pārsteidza klātesošos ar saucieniem par savu nevainību.
Tiesnesis Džeimss Goss lika cietuma darbiniekiem nomierināt apsūdzēto un nosauca viņas emocionālo uzliesmojumu par "šokējošu apzinātas un bezjūtīgas nežēlības aktu".
Manāmi šokēti bijuši jaundzimušā upura ģimenes locekļi, kuri īsi pirms apsūdzētā iebildumiem aprakstījuši piedzīvotās bēdas.
Pēc tiesneša domām, sievietes noziegums "pilnībā bija pretrunā ar cilvēka instinktiem un izraisīja pilsoņu neuzticēšanos medicīnas speciālistiem".
"Mums nekad nebūs nekā tāda, kas dotu mieru, tuvību vai pilnīgas ģimenes sajūtu. Tomēr tu, Lūsija Letbija, nekad vairs nenodarīsi citam bērnam," no liecinieku vietas notiesāto māti uzrunāja mirušā jaundzimušā māte. .
Kā pastāstīja bijušās medmāsas advokāte, viņa kliente izteica līdzjūtību mazuļu ģimenēm, taču turpināja uzstāt uz savu nevainību.
Iepriekš Lūsija Letbija, kura strādāja par medmāsu Česteras grāfienes slimnīcā Lielbritānijā, tika atzīta par vainīgu 7 zīdaiņu slepkavībā un vēl sešos slepkavības mēģinājumos.
Medmāsa zīdaiņus nogalināja saindējot ar insulīnu, pārbarojot ar pienu, ievadot asinīs gaisu un ar citveida fizisku vardarbību.
Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, likumsargi sievietes dzīvoklī atrada ar viņas roku rakstītas piezīmes.
Bijusī medmāsa rakstīja: "Es viņus nogalināju ar nolūku, jo neesmu pietiekami labs", "Es esmu šausmīgs cilvēks", "ES ESMU ĻAUNS, ES TO IZDARĪJU", "Nogalini mani", "Palīdzi man" un " Es to vairs nevaru."