Barselona iziet ielās protestos pret masveidīgu tūrismu

© pixabay.com

Barselonā, Spānijā, vakar notika plašs protests pret masu tūrismu un tā kaitīgo ietekmi uz pilsētu., atsaucoties uz AFP, ziņo "European Truth".

Ar saukli "Pietiek! Ierobežosim tūrismu", saskaņā ar policijas datiem aptuveni 2800 cilvēku devās gājienā gar Barselonas krastmalu, pieprasot jaunu ekonomikas modeli, kas katru gadu samazinātu tūristu skaitu, kas ierodas pilsētā.

Protestētāji, nesot plakātus ar uzrakstu "Apturiet tūrismu tūlīt!", apstājās pie viesnīcām, skandēja tādus saukļus kā piemēram: "Tūristi ārā mūsu rajona".

Mājokļu izmaksu pieaugums Barselonā, kas saskaņā ar vietējo varas iestāžu datiem pēdējo desmit gadu laikā ir sasniedzis 68%, rada nopietnas bažas, kā arī tūrisma ietekme uz vietējo tirdzniecību un darba apstākļiem pilsētā ar 1,6 miljoniem iedzīvotāju.

"Vietējie veikali tiek slēgti, lai atbrīvotu vietu veikaliem, kas neatbilst rajonu vajadzībām. Cilvēki nevar atļauties īri," saka kāds Barselonas iedzīvotājs.

Saskaņā ar vietējo varas iestāžu sniegto informāciju Barselona pagājušajā gadā uzņēma vairāk nekā 12 miljonus tūristu.

Protesti Barselonā notikuši pēc līdzīgām demonstrācijām tādos tūrisma centros kā Malaga, Palma de Maljorka un Kanāriju salas.

Svarīgākais