Pats sev sūtījis rasistiskus komentārus - aizturēts demokrātu kandidāts Teksasā

© Unsplash

Demokrātu kandidāts Fortbendā Teksasā un Baidena administrācijas ieceltais Tarals Patels tiek apsūdzēts viltus tiešsaistes kontu izmantošanā, lai publicētu rasistiskus ziņojumus par sevi un pēc tam publiski vainotu par to republikāņus.

Patels pagājušajā nedēļā tika arestēts par trešās pakāpes noziedzīgu nodarījumu par izlikšanos tiešsaistē un par identitātes nepatiesu uzrādīšanu, liecina tiesas ieraksti. Viņam par abām apsūdzībām nācies samaksāt drošības naudu 22 500 ASV dolāru apmērā un tiesībsargājošajām iestādēm nodot savu pasi.

Patels 2023. gada septembrī publicēja "Facebook" ierakstu par apvainojumiem, ko viņš, iespējams, izteica pret sevi, kā arī ekrānšāviņu ar rasistiskiem komentāriem. Viņš arī apsūdzēja bijušo prezidentu Donaldu Trampu un "šodienas ekstrēmistisko Republikāņu partiju" šādas retorikas izplatīšanā.

Patels tiek apsūdzēts par citu cilvēku attēlu izmantošanu "Facebook" profilu izveidošanai un rasistisku, naidpilnu ziņojumu un komentāru publicēšanu šajos profilos. Pēc tam viņš izceltu komentārus un izmantotu tos, lai pieprasītu ziedojumus visa apgabala teritorijā.

Patela tīmekļa vietnē teikts, ka prezidents Džo Baidens viņu iecēlis par Baltā nama kontaktpersonu un par Āzijas amerikāņu pamatiedzīvotāju Havaju un Klusā okeāna salu komitejas locekli.