Turcijā savvaļas ugunsgrēki nopostījuši vairākus ciematus

© AP/Scanpix/Leta

Plašā savvaļas ugunsgrēkā Turcijas dienvidaustrumos gājuši vismaz bojā pieci cilvēki un desmitiem ievainoti, piektdien paziņojis Turcijas veselības ministrs Fahretins Kodža.

Ugunsgrēks nopostījis vairākus ciematus kurdu apdzīvotajā apgabalā starp Dijarbakiras un Mardinas provincēm.

Ugunsgrēkā cietuši 44 cilvēki, no kuriem desmit guvuši nopietnas traumas. Kodža norādīja, ka uz notikuma vietu nosūtītas vairākas avārijas brigādes un 35 ātrās palīdzības mašīnas.

Kurdu partija DEM platformā "X" šorīt aicināja varasiestādes ātri iejaukties un sākt ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

Saskaņā ar Eiropas Meža ugunsgrēku informācijas sistēmas (EFFIS) datiem Turcijā šogad izcēlušies 74 savvaļas ugunsgrēki, kas nopostījuši 12 910 hektāru lielu platību.

Turcija 2021.gada vasarā piedzīvoja vēsturē lielākos meža ugunsgrēkus, kas prasīja deviņu cilvēku dzīvības un iznīcināja milzīgas mežu platības Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē.

Dabas katastrofa izraisīja politisku krīzi, atklājoties, ka Turcijai nav funkcionējošu ugunsdzēsības lidmašīnu, un Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoganam nācās pieņemt starptautisko palīdzību.

Katastrofa arī pamudināja valdību, ka Turcija tomēr ratificē Parīzes klimata nolīgumu, kļūstot par pēdējo no 20 lielākajām valstīm, kas to izdarījusi.

Eksperti prognozē, ka klimata pārmaiņas Turcijā izraisīs vēl vairāk ugunsgrēku un citu katastrofu, ja netiks veikti pasākumi šīs problēmas risināšanai.

Svarīgākais