Protesti pret Netanjahu valdību Jeruzalemē pārauguši vardarbīgās sadursmēs

© depositphotos.com

Protesti pret Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu valdību pirmdien Jeruzalemē pārauguši vardarbīgās sadursmēs starp demonstrantiem un policiju.

Sadursmju laikā, kas pirmdienas vakarā izcēlās pie premjerministra privātās rezidences, vismaz trīs cilvēki guvuši ievainojumus, bet astoņi aizturēti, vēsta laikraksts "Haaretz".

Policija protestētāju izklīdināšanai izmantojusi ūdensmetēju, ziņo laikraksts "Times of Israel".

Iepriekš vairāki tūkstoši protestētāju sapulcējās pie Izraēlas parlamenta, pieprasot valdības atkāpšanos un vienošanos ar palestīniešu teroristisko organizāciju "Hamās" tās sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu.

"Pēc tā, kas notika 7.oktobrī, un ņemot vērā šīs valdības ekstrēmismu un savas neveiksmes noliegšanu, tai savs mandāts jāatdod atpakaļ tautai," sarunā ar "Times of Israel" izteikusies viena no protestu līderēm - aktīviste un zinātniece Šikma Breslere.

Daži no protestētājiem bija apvilkuši kreklus ar uzrakstiem "Apturiet karu?" un "Mēs visi esam radīti vienlīdzīgi".

Pagājušā gada 7.oktobrī "Hamās" sarīkotajā slaktiņā Izraēlā teroristi noslepkavoja aptuveni 1160 cilvēkus, pamatā civilpersonas, un sagrāba apmēram 250 ķīlniekus.

Reaģējot uz 7.oktobra slaktiņu, Izraēla paudusi apņēmību iznīcināt "Hamās" un uzsākusi plašu militāro operāciju Gazas joslā.

Teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka karadarbības rezultātā Gazas joslā esot nogalināti vismaz 37 000 cilvēku, taču šie skaitļi, domājams, ir stipri pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju, ko līdz šim izplatījis "Hamās". Turklāt liela daļa no nogalinātajiem ir islāmistu grupējumu kaujinieki.

Jānorāda arī uz apstākli, ka ne visi bojāgājušie palestīnieši ir Izraēlas uguns upuri. Daudzus nogalinājušas mērķi nesasniegušās raķetes, kuras teroristi raidījuši uz Izraēlu. Saņemtas arī ziņas par gadījumiem, kad kaujinieki atklājuši uguni uz civilpersonām, kas nevēlas pakļauties teroristu prasībām un pildīt dzīvā vairoga lomu.

Bojāgājušo civilistu skaits nav nedz 30 000, nedz pat 20 000. Tas ir daudz mazāks, vēl martā norādījis Netanjahu, piebilstot, ka tajā pašā laikā esot likvidēti 13 000 teroristu.

Tagad iznīcināto teroristu skaits noteikti ir pieaudzis.

Saskaņā ar Izraēlas aplēsēm Gazas joslā joprojām atrodas 116 ķīlnieki, taču armija uzskata, ka no viņiem vismaz 41 ir nogalināts.

Pasaulē

Šodien, 19. jūlijā, visa pasaule ir sašutusi un izbijusies par negaidītajiem darbības traucējumiem vairākās jomās. Proti, uzņēmumus, tostarp bankas, aviokompānijas, vilcienu uzņēmumus, telekomunikāciju uzņēmumus, TV un radio raidorganizācijas un lielveikalus, ir skāris masveida globāls IT pārrāvums. Lielāko ASV aviokompāniju darbība, tostarp American Airlines, Delta Airlines un United Airlines, ir apturēta, savukārt Vācijas, Amsterdamas un Spānijas lidostas arī ziņo par problēmām. Pasaules mediji ziņo, ka kāds kiberdrošības uzņēmums “Crowdstrike” ir paziņojis, ka vainojams ir tā “satura atjauninājums”, kas attiecas tieši uz “Windows” ierīcēm.

Svarīgākais