Milzu traģēdija Čehijas armijas poligonā

© pixabay.com

Sprādzienā Čehijas armijas poligonā, kur tiek apmācīti Ukrainas karavīri, pirmdien ievainoti deviņi karavīri, paziņojusi armija un slimnīca.

Divi karavīri tika ar helikopteriem nogādāti Universitātes slimnīcā Olomoucā, bet seši cietušie ar ātrās palīdzības mašīnām tika aizvesti uz armijas slimnīcu Olomoucā, bet vienam karavīram medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas.

Ukrainas armijas karavīri Čehijas armijas poligonā Libavā tiek apmācīti kopš 2022.gada beigām, bet Čehijas militārās policijas preses pārstāve paziņoja, ka starp sprādzienā cietušajiem ārzemnieku nav.

Armija platformā "X" paziņoja, ka poligonā eksplodējusi munīcija, bet plašāku informāciju nesniedza.

Pasaulē

Sākot ar nākamo gadu, aviosabiedrībām būs jāizmanto noteikts daudzums ilgtspējīgas degvielas (sustainable aviation fuel jeb SAF). Apvienotajā Karalistē reģistrētā zemo cenu avio kompānija "Wizz Air", lai samazinātu izmaksas, attīsta SAF ražošanu no cilvēku ekskrementiem, vēsta Polijas medijs "wnp.pl". Izrādās, ka arī mūsu aviokompānija "airBaltic" jau gadu izmanto ilgtspējīgu aviācijas degvielu, bet tikai tādu SAF, kurā izmantoti ES direktīvās atzītie izejmateriāli.

Svarīgākais