Pakistānas Gaisa spēki izglābj kalnos ievainotu Igaunijas alpīnisti

© pixabay.com

Pakistānas Gaisa spēku helikopters nogādājis slimnīcā Igaunijas alpīnisti Mariju Sāmi, kura ievainota, kad kāpa kalnos netālu no Skardu Pakistānas pārvaldītajā Gilgitā-Baltistānā strīdus Kašmiras reģionā, vēsta laikraksts "Postomees".

Pakistānas mediji svētdien vēstīja, ka Pakistānas Gaisa spēki ir izglābuši Skardu iesprostotu igauņu alpīnisti. Tiek vēstīts, ka Sāme, kāpjot kalnā, salauzusi kāju. Glābēji viņi nogādāja Skardu slimnīcā.

"Man ir kājas trauma, un pašlaik mani glābj. Ar helikopteru mani ved no bāzes nometnes uz slimnīcu," videoierakstā stāsta alpīniste.

Iepriekš 35 gadus vecā Sāme radiostacijai "Kuku" stāstīja, ka tuvāko gadu laikā plāno vienatnē sasniegt 14 kalnu virsotnes, kas pārsniedz vairāk nekā 8000 metru. Kāpšana kalnos vienatnē nozīmē, ka Sāme neplāno izmantot papildu skābekli un šerpu vai gidu palīdzību.

Pasaulē

Sākot ar nākamo gadu, aviosabiedrībām būs jāizmanto noteikts daudzums ilgtspējīgas degvielas (sustainable aviation fuel jeb SAF). Apvienotajā Karalistē reģistrētā zemo cenu avio kompānija "Wizz Air", lai samazinātu izmaksas, attīsta SAF ražošanu no cilvēku ekskrementiem, vēsta Polijas medijs "wnp.pl". Izrādās, ka arī mūsu aviokompānija "airBaltic" jau gadu izmanto ilgtspējīgu aviācijas degvielu, bet tikai tādu SAF, kurā izmantoti ES direktīvās atzītie izejmateriāli.

Svarīgākais