Francijā policiste afekta stāvoklī nošauj 19 gadus vecu jaunieti

© unsplash.com

Francijā par "slepkavību afekta stāvokli" apsūdzēta policiste, kura nošāva kādu 19 gadus vecu vīrieti, kad viņš bēga no ceļu policijas pārbaudes, otrdien paziņojusi prokuratūra.

Policiste svētdien tika aizturēta, un viņai tika izvirzītas apsūdzības slepkavībā afekta stāvoklī. Viņai noteikta "stingra tiesiskā uzraudzība", aizliedzot ceļot un veikt policista pienākumus, paziņoja prokurors Gotjē Pupo.

Svētdien jaunietis gāja bojā, kad policija par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu pie Šerbūras-en-Kotentīnas Normandijā mēģināja apturēt automašīnu ar trim cilvēkiem. Autovadītājs neizpildīja policijas prasības, turpināja braukt vēl ātrāk. Automobiļa kustību apturēja otra policijas automašīna, bet visas trīs personas mēģināja bēgt.

Viens no automašīnā esošajiem aizbēga, bet otrs tika aizturēts un apsūdzēts aizdomās par laupīšanu, jo automašīna, kurā viņi atradās, bija zagta.

"Trešā persona - 19 gadus vecs jaunietis no Šerbūras-en-Kotentīnas - iesaistījās konfrontācijā ar policistiem no otras patruļmašīnas un, mēģinot bēgt, iesita policistam," informēja prokuratūrā.

Viens no policistiem izmantoja elektrošoku, bet policiste ar dienesta ieroci, trāpot krūtīs, viņu letāli sašāva.

Pēdējos gados zināmas sabiedrības aprindas mēģina apsūdzēt policiju par pārmērīga spēka lietošanu, īpaši pret minoritāšu pārstāvjiem.

Pērn Francija piedzīvoja vardarbīgas masu nekārtības, kuras izraisīja kāda 17 gadus veca arābu izcelsmes pusaudža nāve no policista raidītas lodes. Pusaudzis atteicās apturēt savu automobili pēc policijas pieprasījuma un mēģināja bēgt.

Svarīgākais