Čārlzam neveicas: izpostīts viņa pirmais oficiālais portrets karaļa Čārlza III godā

© Scanpix

Dzīvnieku tiesību grupas aktīvisti izpostījuši pirmo oficiālo karaļa Čārlza portretu, kas šobrīd ir apskatāms kādā Londonas galerijā, ziņo CNN.

Grupa “Animal Rising” otrdien savos sociālo mediju kanālos publicēja video, kurā redzams, kā divi aktīvisti izmanto krāsas rullīti, lai uzlīmētu zīmes virs monarha portreta.

Čārlza portrets līdz 21. jūnijam ir apskatāms Filipa Molda galerijā Londonas centrā.

Glezna, kas ir pirmais oficiālais karaļa Čārlza kā monarha portrets, pievērsa sev lielu sabiedrības uzmanību, kad tā tika atklāta šī gada sākumā. Mākslinieks Džonatons Jeo attēloja karali uz tumšsarkana fona, izraisot pretrunīgas reakcijas.

Aktīvisti portretā aizlīmēja karaļa galvu ar britu multfilmas varoņa Volesa attēlu no komēdiju sērijas “Voless un Gromits”. Uz gleznas tika uzlīmēta arī runas burbulīša zīme ar uzrakstu: "Nav siera Gromit, paskatieties uz visu šo nežēlību fermās."

Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību labturības standartiem, kurus garantē “Karaliskā nežēlības pret dzīvniekiem novēršanas biedrība”. Tās nodrošinātā shēma sola, ka dzīvniekiem aizsargājamās fermās tiek piešķirta lielāka dzīvojamā platība un tie nekad netiek turēti būros. Tomēr “Animal Rising” apgalvo, ka visās apmeklētajās saimniecībās viņi konstatēja "smagu cietsirdību pret dzīvniekiem".

Pagājušajā mēnesī karalis Čārlzs kļuva par dzīvnieku aizsardzības biedrības karalisko patronu.

Paziņojumā, kas sniegts britu laikrakstam “The Telegraph”, “Animal Rising” aktīvists paskaidroja: "Tā kā karalis Čārlzs ir tik liels Vollesa un Gromita fans, mēs nevarējām iedomāties labāku veidu, kā pievērst viņa uzmanību šausminošajām ainām saimniecības! Lai gan mēs ceram, ka viņam tas šķitīs uzjautrinoši, mēs arī aicinām viņu nopietni pārdomāt, vai viņš vēlas būt saistīts ar šausmīgajām ciešanām saimniecībās, kuras apstiprina biedrība.”

Galerijas, kurā ir izstādīts portrets, īpašnieks Filips Molds sacīja, ka glezna netika “bojāta”, jo to aizsargāja drošības stikls. Aktīvistu izmantotās uzlīmes uz portreta palika “mazāk nekā desmit sekundes”.

Aktīvisti pameta telpas pēc lūguma to darīt, sacīja Molds, piebilstot, ka galerija ir iesniegusi arī iesniegumu policijā.

Patlaban nav plānots ierobežot gleznas eksponēšanu, lai gan darbinieki pēc incidenta portretam pievērsīs pastiprinātu "uzmanību", sacīja Molds.

Svarīgākais