Pat Ķīnas augstākais ūdenskritums izrādījies viltojums

© Pixabay.com

Ķīnas “lielākais kalnu ūdenskritums” Juntai kalnā izrādījās daļēji viltots, raksta “South China Morning Post”.

Juntai ūdenskritums tika uzskatīts par augstāko Ķīnā un dažreiz pat par augstāko visā Āzijā - tā augstums ir 314 metri.

Ūdenskritums ir populāra tūristu vieta, un vietējās varas iestādes iekasē maksu 120 juaņu jeb apmēram 17 ASV dolārus par tā apskati. Saskaņā ar Henaņas provinces Kultūras un tūrisma departamenta datiem, apskates objekts pagājušajā gadā piesaistīja 7 miljonus apmeklētāju, tādējādi ienesot 650 miljonus juaņu jeb 90 miljonus ASV dolāru lielu peļņu.

Taču nesen internetā parādījās video, kurā redzams, ka ūdenskritums vismaz daļēji ir cilvēka radīts, jo ūdens plūsmu tajā nodrošina cauruļu sistēma.

Tomēr dabas parka amatpersona vietējam izdevumam “Dingduan News” apliecināja, ka ūdenskritums ir dabisks defekts, kas veidojies miljardiem gadu, un ūdens tajā plūst dabiski.

"Caurules ir tikai papildu ūdens apgādes iekārtas, kas izbūvētas pie ūdenskrituma avota, lai nodrošinātu tā pievilcību arī sausajā sezonā," viņš skaidroja.

Pēc vīrieša teiktā, vietējā klimata dēļ Juntai ūdenskritumā ir spēcīga ūdens plūsma tikai lietus sezonā - jūlijā un augustā.

"Sausajā sezonā mūsu ūdenskritumā ir mazāka ūdens plūsma, kas ir raksturīgi ziemeļu ūdenskritumiem. Tomēr daudzi tūristi šajā gadalaikā joprojām ierodas no tālienes, tāpēc mēs to darām, lai uzlabotu viņu pieredzi," viņš teica.

Svarīgākais